Policisté vytáhli z řeky Blanice ženu a dítě, dítě je ve vážném stavu

foto Sanitka - ilustrační foto.

Vodňany (Strakonicko) - Policisté z Vodňan na Strakonicku vytáhli dnes večer z řeky Blanice ženu a dítě. Oba tonoucí přežili. Policisté dítě ve vážném stavu předali lékařům. ČTK to řekl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Dodal, že další podrobnosti události nejsou známé. Podle mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzany Fajtlové dítě převezl vrtulník do jedné z pražských nemocnic a podchlazenou ženu do spádové nemocnice.

"Prázdný kočárek na mostě a v řece Blanici topící se žena s dítětem. To viděli policisté z vodňanského obvodu, skočili do řeky a vytáhli ženu i dítě," uvedla policie na twitteru. Událost se stala kolem 19:30. "Další okolnosti prověřujeme a zjišťujeme," uvedl Bajcura.

Na místě zasahovaly tři pozemní posádky záchranné služby a vrtulník. "Nezletilé osobě musela být po vytažení z vody poskytnuta resuscitační péče a následně pak byla letecky transportována do jedné z pražských nemocnic. U druhé osoby došlo k podchlazení a ve stabilním stavu byla převezena do spádového zdravotnického zařízení," uvedla Fajtlová.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je středa 19. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď