Policisté řeší násilný čin z Dolních Chaber jako pokus o vraždu

foto Policejní automobil, páska - ilustrační foto.

Praha - Pražská policie řeší násilný trestný čin z Dolních Chaber jako pokus o vraždu. Hrozí za něj 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest. Na webu to uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Podle dřívějších informací médií se terčem útoku nožem stali v noci na středu žena a její syn. Policisté pak pátrali po čtrnáctiletém chlapci, kterého našli poblíž.

"V souvislosti s tímto případem byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin vraždy ve stadiu pokusu," napsala mluvčí bez dalších podrobností.

Policisté k případu dříve sdělili, že násilný trestný čin se stal v Ploskovické ulici v Praze 8. Záchranáři doplnili, že tam po půlnoci na středu ošetřili dva lidi ve velmi vážném stavu. Policie pak ráno vyhlásila pátrání po čtrnáctiletém chlapci s tím, že může být ozbrojený. Ještě dopoledne ho nalezla. Zda spolu pohřešování chlapce a násilný čin v Dolních Chabrech souvisí, nekomentovala. Z vyjádření záchranářů vyplývá, že i tento hoch byl vážně zraněný.

Dítě mladší 15 let není trestně odpovědné. Podle zákona mu soud může za spáchání činu, který by byl u dospělého pachatele trestný, uložit například ochrannou výchovu ve výchovném zařízení, ochranné léčení nebo psychologický program.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je pátek 7. května 2021

Očekáváme v 7:00 7°C

Celá předpověď