Policisté ohledávají místo požáru ve skladu v Bílině

foto Policista 15. září 2020 v Bílině na Teplicku hlídkuje poblíž policejního areálu, ve kterém vybuchla uskladněná munice.

Bílina - Policisté dnes pokračují v ohledávání místa úterního požáru a výbuchu v muničním skladu v Bílině na Teplicku. Po celou noc se čekalo, až munice zchladne. Způsobenou škodu nelze zatím stanovit. ČTK to řekla mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivana Nguyenová. Při události nebyl nikdo zraněn.

"Vyšetřování je na samém začátku," uvedla. Sklad je v části Chudeřice, má ho pronajatý Pyrotechnická služba Policie ČR k uskladnění munice. Výbuchy se začaly ozývat v úterý krátce před 13:00. Prověřování okolností a příčin požáru převzala právě Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ČTK řekl, že požár a následný výbuch se týkal muniční kobky o rozměrech 3x3 metry, od výbuchu se vznítilo dřevo, které bylo kolem.

Město o existenci muničního skladu podle vedení nevědělo. "Požádali jsme státní správu prostřednictvím tajemníka, aby nám dohledali veškeré informace ke skladu. Předpokládáme, že nás Policie ČR vyzve k nějakému jednání a uvidíme, co dál," řekla dnes ČTK místostarostka Bíliny Marcela Dvořáková (ODS). "Jsme rozhodnuti podat stížnost. Dnes využijeme toho, že zasedá zastupitelstvo, požádáme, aby nám k tomu dalo pravomoc," řekla Dvořáková. Neuvedla, ke komu by město stížnost podávalo. S radnicí se podle ní doposud nikdo z policie nespojil.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ČTK v úterý řekl, že objekt byl zkolaudován jako sklad munice. "To znamená, v rámci toho kolaudačního procesu se toho účastnili i zástupci města," uvedl. Doplnil, že sklad má policie pronajatý od Mostecké uhelné. "Pokud paní starostka (Zuzana Schwarz Bařtipánová) říká, že o tom nevěděla, tak jí pravděpodobně její úředníci v nějakém momentě nepředali informaci," uvedl ministr. Dvořáková České televizi řekla, že město Bílina účastníkem kolaudačního řízení nebylo. "Proto stále tvrdíme, že město Bílina o tomto skladu výbušnin potažmo munice jsme nevěděli," uvedla v ČT.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 1. prosince 2020

Očekáváme v 13:00 3°C

Celá předpověď