Policista z Kroměřížska prodával drogy, hrozí mu deset let

foto Vůz české policie - ilustrační foto.

Zlín - Ve vazbě skončil na návrh Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) devětadvacetiletý bývalý policista z Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku. Muž je od loňska stíhaný za prodej pervitinu, zneužití pravomoci a přijetí úplatku. Po svém obvinění začal ovlivňovat svědky ve svůj prospěch, proto soud rozhodl o vzetí muže do vazby. ČTK to dnes řekl mluvčí GIBS Ivo Mitáček. V případě uznání viny hrozí muži až deset let vězení.

Poznatek o údajném prodeji drog policistou získala loni Národní protidrogová centrála. Následně případ začala vyšetřovat GIBS. Podle Mitáčka bylo za pár týdnů potvrzeno, že prodejcem drog je skutečně příslušník policie, a to z Obvodního oddělení v Bystřici pod Hostýnem. "Okamžitě byly zahájeny úkony trestního řízení a prověřování GIBS dospělo zanedlouho až k trestnímu stíhání policisty," uvedl mluvčí.

Muž byl loni v říjnu obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. "V průběhu minimálně jednoho roku, a to i při službě, prodal opakovaně pervitin konzumentům nejen na Kroměřížsku, ale také na Zlínsku, Přerovsku a Vsetínsku, za což převzal finanční hotovost v řádech statisíců korun," uvedl Mitáček.

Díky výslechům svědků, znaleckým zkoumáním a posudkům a zajišťování stop bylo v listopadu stíhání policisty rozšířeno o přečin zneužití pravomoci úřední osoby a zločin přijetí úplatku. "Vyšetřovateli GIBS se totiž podařilo zadokumentovat jeho další trestnou činnost, která tentokrát spočívala v tom, že ve své policejní práci zjistil vloupání do objektu, které měli spáchat dvě konkrétní osoby s kriminální minulostí. Policista tyto osoby znal a za neřešení jejich případu si řekl o úplatek v úhrnné výši několik desítek tisíc Kč. Část úplatku mu byla později skutečně vyplacena," uvedl Mitáček. Následně byl policista propuštěn ze služebního poměru.

Minulý týden byl stíhaný muž zadržen, protože se podle GIBS pokusil za úplatu ovlivnit klíčová a již zadokumentovaná svědectví. Následně skončil ve vazbě. GIBS případ dál vyšetřuje.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je sobota 17. listopadu 2018

Očekáváme v 7:00 -1°C

Celá předpověď