Policie zadržela ženu podezřelou z vraždy muže u N. Pece

foto Policejní automobil - ilustrační foto.

České Budějovice - Policie zadržela ženu podezřelou z vraždy seniora, jehož tělo našli lidé v listopadu u Nové Pece na Prachaticku. Zadržená je šedesátiletá manželka zavražděného a pochází z Německa. Žena skončila ve vazbě. Případný motiv vraždy zatím kriminalisté vyšetřují. ČTK to řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Na případu spolupracovali kriminalisté z Česka, Německa, Rakouska a Velké Británie, jejíž byl zavražděný občan.

Policisté dlouho neznali totožnost seniora, jehož vysvlečené tělo našli na konci listopadu poblíž Schwarzenberského kanálu turisté. Na základě kyčelního implantátu, který muž měl, zjistili, že se jedná o cizince.

"Jihočeští kriminalisté od počátku pracovali s verzí, že zavražděný je možná cizinec. Proto komunikovali s rakouskými i německými kolegy. Tato hypotéza se jim potvrdila a pomocí objevené protézy, cestou mezinárodní policejní spolupráce Jihočeši zjistili, že mrtvým je státní příslušník Anglie, žijící v Německu u Straubingu," uvedl Matzner.

Kriminalisté ženu zadrželi v úterý. Policisté rovněž provedli domovní prohlídku zavražděného i prohlídku podnikatelského objektu ženy v Mnichově. "S ohledem na probíhající vyšetřování podezřelé a prováděné úkony není zatím možné k případu uvádět více podrobností," řekl Matzner.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je sobota 24. srpna 2019

Očekáváme v 15:00 26°C

Celá předpověď