Policie v USA nalezla 13letou dívku, jejíž rodiče byli zavražděni

foto Američtí policisté - ilustrační foto.

Washington - Americká policie nalezla třináctiletou dívku, která byla pohřešována od loňského října, kdy byli její rodiče zavražděni. Policie zadržela 21letého muže, jehož obvinila z toho, že zavraždil oba dospělé, aby se dívky zmocnil. Dívce se podařilo utéct z domku, kde ji její věznitel téměř tři měsíce držel, uvedli vyšetřovatelé.

"Jsme šťastní, že se nikdo nepřestal modlit a nikdo to nevzdal, tak jako my," uvedla dívčina teta Jennifer Smithová.

Jayme Clossová zmizela loni 15. října ve městě Barron ve Wisconsinu. V domě, kde žila, nalezla policie její rodiče zavražděné. Případ vyvolal celostátní pátrání po pohřešované, do kterého se zapojily stovky policistů a více než tisícovka dobrovolníků. S postupem času ale intenzita pátrání slábla, ačkoli její blízcí stále věřili, že žije.

Policie z jejího únosu obvinila Jakea Pattersona, který dívku po vraždě jejích rodičů odvezl do 100 kilometrů vzdáleného městečka Gordon. Tam jí podle všeho věznil až do čtvrtka, kdy se dívce v nestřežené chvíli podařilo prchnout a požádat o pomoc ženu, která venčila psa. Ta ji dovedla k sousedce, která v ní ihned poznala pohřešovanou dívku a zavolala policii. Za necelou čtvrthodinu byl Patterson zadržen.

Jedna z žen, které s dívkou mluvily, řekla agentuře AP, že oběť svého únosce neznala. Netušila ani, kde se přesně nachází.

Dosud jediné známé pojítko mezi oběma zveřejnil šéf firmy provozující drůbežárnu v Barronu. Patterson tam podle něho v roce 2016 jeden den pracoval spolu s dívčinými rodiči. Hned druhý den však práci opustil s tím, že se stěhuje.

Mladík dosud neměl problémy s dodržováním zákonů a podle svědků citovaných americkými médii působil jako slušný a inteligentní člověk. Jeho motiv policie zatím nezná.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pondělí 17. června 2019

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď