Policie v Praze zadržela před zápasem s Anglií několik výtržníků

foto Policisté v centru Prahy zadrželi 11. října 2019 večer několik lidí při zásahu ve dvou restauracích proti fotbalovým výtržníkům. Česko dnes v Edenu hraje kvalifikační utkání fotbalového mistrovství Evropy s Anglií.

Praha - Policisté v centru Prahy zadrželi několik lidí při zásahu ve dvou restauracích proti fotbalovým výtržníkům. Na twitteru to uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. ČTK řekl, že bližší informace o počtu zadržených zatím nemá. Česká reprezentace dnes na stadionu v Edenu odehraje zápas kvalifikace mistrovství Evropy proti Anglii.

"Policisté zakročují v centru Prahy ve dvou restauracích proti fotbalovým výtržníkům. Několik osob bylo zajištěno," napsal Daněk. Z fotografie, kterou své sdělení doprovodil, vyplývá, že zásah se odehrál v Týnském dvoře.

Na bezpečnost utkání, které začíná ve 20:45, dohlížejí podle dřívějšího Daňkova oznámení stovky příslušníků pořádkové, kriminální, dopravní a cizinecké služby, policisté z antikonfliktního týmu a také pražští strážníci. Pomáhá jim 11 kolegů z Anglie. Policie byla připravena mimo jiné právě na řešení případných konfliktů v centru.

Hlavně v Anglii panují obavy z možných násilností radikálních fanoušků Albionu v Praze. Britská policie dokonce neúspěšně žádala evropskou fotbalovou asociaci UEFA o odložení kvalifikačního zápasu v Edenu na jiný den než pátek večer, kdy podle dosavadních zkušeností dělají chuligáni největší problémy. Například loni při přípravě proti Nizozemsku zadržela v Amsterodamu policie víc než 100 anglických rowdies.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je sobota 30. května 2020

Očekáváme v 17:00 15°C

Celá předpověď