Policie uvolnila vjezd do postižených obcí, výjimkou je Moravská Nová Ves

foto Ilustrační foto - V Hruškách na Břeclavsku pokračovalo 4. července 2021 odstraňování škod, které v obci způsobily silné bouřky s krupobitím a tornádo.

Podivín (Břeclavsko) - Policie dneškem uvolnila vjezd do tornádem postižených obcí na Hodonínsku a Břeclavsku. Mohou tam vjet i dobrovolníci, kteří dosud své vozy museli nechávat mimo obce. Výjimkou je Moravská Nová Ves, vjezd tam policie stále reguluje. Po dnešním jednání krizového štábu to řekl ředitel jihomoravských policistů Leoš Tržil.

Komunikace přes obce kromě místních běžně využívána není, obvykle se jezdí po silnici 55. Do obcí ale po tornádu mířili především dobrovolníci. Vjezd do postižených obcí tak byl uzavřen, aby silnice nebyly zbytečně zahlcovány vozy. Ještě i nyní Tržil apeloval na dobrovolníky, aby parkovali mimo hlavní komunikaci, aby jejich vozy nebránily v provozu.

"Jedinou výjimkou je Moravská Nová Ves, kdy od silnice 55 od hlavní křižovatky ještě filtr bude, protože je to jediná komunikace do centra a v té klíčové křižovatce by tak mohlo dojít ke komplikacím," uvedl Tržil.

Policie se nyní bude zaměřovat především na kontrolu vozů vyjíždějících z těchto oblastí. "A to v návaznosti na přepravu stavebního materiálu, případně technických prostředků, tak, abychom zamezili krádežím," uvedl Tržil.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 22. září 2021

Očekáváme v 5:00 11°C

Celá předpověď