Policie vyšetřují případ srážky auta s vlakem ve Staré Huti

foto Vlak s nákladním autem se 21. února 2020 před polednem srazil ve Staré Huti na Příbramsku, záchranáři podle mluvčí Petry Effenbergerové ošetřili čtyři lehce zraněné. Příčinu a okolnosti nehody vyšetřuje policie, řekla ČTK policejní mluvčí Monika Schindlová.

Stará Huť (Příbramsko) - Kriminalisté vyšetřují případ řidiče nákladního auta, které se v pátek na železničním přejezdu ve Staré Huti na Příbramsku srazilo s vlakem. Záchranáři ošetřili čtyři lehce zraněné. Za obecné ohrožení z nedbalosti hrozí čtyřicetiletému muži až pět let vězení, obviněn zatím nebyl, řekla dnes ČTK mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Fotogalerie

Nehoda se stala na přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži. Auto podle Schindlové vjelo na přejezd v době, kdy k němu přijížděl osobní vlak s přípojným vozem a hnacím strojem. Souprava narazila do přívěsu nákladního auta a vykolejila. Automobil se po nárazu převrátil na bok a vysypal se z něj náklad dřevěných palet. Provoz na dráze musel být přerušen.

Ve vlaku podle Schindlové cestovalo šest lidí. "Motoristu, dva cestující a strojvůdce převezli sanitky do nemocnice s poraněním lehčího charakteru," dodala mluvčí. Škoda podle ní přesáhla pět milionů korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 26. května 2020

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď