Policie si převezme od Škody Auto přes 500 vozů Škoda Superb a Kodiaq

foto Automobilka Škoda Auto předala 22. července 2021 před Škoda Muzeem v Mladé Boleslavi 538 nových policejních vozů.

Mladá Boleslav - Česká policie si od automobilky Škoda Auto převezme 500 vozů SUV Škoda Kodiaq a 38 vozidel Škoda Superb v provedení kombi. První část automobilů si zástupci policie převzali v Mladé Boleslavi dnes. Nové vozy obmění starý vozový park. Superby budou sloužit na dálničních odděleních.

Fotogalerie

"Automobily v policejních službách musejí snášet mimořádnou zátěž zejména s ohledem na extrémně náročně provozní podmínky a vysoké nájezdy kilometrů, přitom je bezpodmínečně nutné, aby za všech okolností spolehlivě fungovaly," řekl vedoucí českého zastoupení Škody Auto Jiří Maláček.

Všechny nové vozy jsou polepené v barvách policie. Nemají žádné úpravy nad rámec sériově vyráběných vozidel a budou osazeny majáky na střechu nebo přípravou pro radiostanici, vozí také speciální policejní vybavení, například zbraně, zastavovací pásy nebo defibrilátor. Všechny vozy Kodiaq jsou poháněny zážehovým motorem 2,0 TSI o výkonu 140 kW v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG a vycházejí z výbavového stupně Ambition. Auta mají pohon všech kol, který se uplatní zejména při zásazích v zimě nebo v obtížně dosažitelných místech mimo zpevněné komunikace.

Superby pohání také dvoulitrový benzinový agregát, ale o výkonu 206 kW ve standardní kombinaci s převodovkou DSG a pohonem všech kol. Všechny vozy budou vybaveny adaptivním podvozkem. Tato vozidla dosahují maximální rychlosti 250 km/h a z nuly na 100 km/h zrychlí během 5,8 vteřiny.

Na rozdíl od předchozích policejních vozů Superb, které měly civilní design, jsou nové superby polepené v designu policie. Kromě běžné policejní techniky, jako jsou majáky či radiostanice, budou osazeny vysokovýkonným kamerovým systémem na čtení registračních značek vpředu i vzadu jedoucích vozidel. Umožní to okamžitou kontrolu uhrazení dálničního poplatků.

"Věřím, že nejen policisté, ale i veřejnost ocení další modernizaci našeho vozového parku, která není v letošním roce poslední. Jako velmi důležitý přínos vnímám také to, že policisté s každým novým služebním dopravním prostředkem jezdí ve stále bezpečnějších a účelnějších vozech," uvedl policejní prezident Jan Švejdar.

Mladoboleslavská automobilka je dlouholetým dodavatelem vozů pro tuzemské bezpečnostní síly. Od roku 1993 bylo českým policistům a ministerstvu vnitra předáno více než 20.000 automobilů značky Škoda nejrůznějších modelů a specifikací –ať již speciálně upravených podle požadavků policejních sborů nebo v sériovém provedení.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. července 2021

Očekáváme v 15:00 27°C

Celá předpověď