Policie se připravuje na sobotní zápasy na Slovácku a v Karviné

foto Ilustrační foto - Utkání 22. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - 1. FC Vysočina Jihlava, 30. března 2018 v Ostravě.

Uherské Hradiště/Karviná - Policie se připravuje na sobotní prvoligové fotbalové zápasy Slovácka se Zlínem a Ostravy v Karviné. Regionální derby se hrají od 16:00. Utkání, která policie vyhodnotila jako riziková, doprovázejí bezpečnostní opatření. ČTK to řekli policejní mluvčí ze Zlínského kraje Petr Jaroš a z Moravskoslezského kraje Gabriela Holčáková. Ani jedno z mužstev zatím nemá v nejvyšší soutěži jistou záchranu.

Do Uherského Hradiště přijedou podle policie stovky příznivců Zlína. Není vyloučeno, že Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty bude vyprodaný. "V ulicích a nejbližším okolí stadionu bude více než 100 policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, jízdní policie, kriminalisté a členové antikonfliktního týmu. Pořádek budou v neposlední řadě zajišťovat i strážníci Městské policie Uherské Hradiště a pracovníci bezpečnostní agentury," uvedl Jaroš.

Policejní hlídky budou monitorovat i příjezd fanoušků a jejich přesun na stadion. Před vstupem do hlediště musejí návštěvníci počítat s důkladnými kontrolami. V okolí stadionu lze očekávat také komplikace v dopravě. Policie proto apeluje na dodržování pravidel silničního provozu, důsledné respektování dopravního značení a pokynů policistů, strážníků a pořadatelů. "Připomínáme, že je zakázáno nosit na stadion jakoukoliv pyrotechniku," sdělil Jaroš.

Moravskoslezští policisté připravují opatření na zajištění bezpečnosti během zápasu mezi Karvinou a Ostravou. "Do opatření budou nasazení policisté pořádkové jednotky, dopravní policie či antikonfliktního týmu," uvedla Holčáková.

Dvě kola před koncem soutěže je Slovácko na jedenáctém místě tabulky se 30 body, třináctý Zlín má o bod méně. Čtrnáctá Ostrava s 27 body má jednobodový náskok před patnáctou Karvinou, která je momentálně na první ze dvou sestupových příček.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je středa 24. října 2018

Očekáváme v 7:00 11°C

Celá předpověď