Policie pátrá po podezřelém z pokusu o znásilnění v metru, hledá i svědky

foto Pražské metro - ilustrační foto.

Praha - Policie pátrá po muži podezřelém z pokusu o znásilnění ženy ve vagonu pražského metra. Podle kriminalistů ji sexuálně napadl počátkem září mezi stanicemi Národní třída a Můstek. Z jeho sevření ji vysvobodila jedna ze spolucestujících, která útočníka v další stanici vystrčila ven ze soupravy. V případě dopadení a odsouzení muži hrozí až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina. Na webu policie zveřejnila i záznamy, na nichž je podezřelý zachycen.

Událost se stala v pondělí 6. září krátce před 13:30, kdy muž přistoupil ženě během jízdy metra. "Požádal ji, jestli by jí mohl sáhnout na hýždě, že jde pouze o sázku s kamarády. Když žena striktně odmítla, naléhal dál a poté se na ženu přitiskl celým tělem, vyhrnul jí šaty a třel se o ni rozkrokem, přičemž simuloval kopulační pohyby," popsal napadení mluvčí. Doplnil, že žena se bránila, nicméně útočník ji držel velmi pevně. Pomohla jí jedna spolucestující, které se podařilo útočníka odtrhnout.

Podezřelý, po kterém policisté v této souvislosti pátrají, je hubený a má krátké tmavé vlasy s ofinou nad obočí. V době události měl dioptrické brýle, žlutou mikinu, modré kalhoty a na zádech černý batoh. Informace o něm mají lidé sdělit na linku 158 nebo kteroukoli policejní služebnu. Policii se zároveň mají přihlásit případní svědci události a žena, která napadené pomohla.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 16. září 2021

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď