Policie odložila případ vraždy mladíka ve Velkých Losinách, útočník zemřel

foto Vůz české policie - ilustrační foto.

Olomouc - Kriminalisté odložili případ loňské vraždy sedmnáctiletého mladíka v domě ve Velkých Losinách na Šumpersku, uvedla dnes policie na svých stránkách. Osmnáctiletý muž, který na něj zaútočil, na následky těžké intoxikace omamnými a psychotropními látkami zemřel. Agresivního útočníka ve chvíli, kdy brutálně napadal svého o rok mladšího kamaráda dvěma noži i zlomenou tyčí od smetáku, postřelili policisté dvakrát do ruky, na jejich opakované výzvy totiž nereagoval. Mladíkovi zasadil pět desítek bodných ran nožem, oběť zemřela na místě. Zraněný útočník zemřel při převozu do nemocnice.

"Kriminalisté odložili případ zavražděného sedmnáctiletého chlapce, který přišel o život v pátek 28. října 2022 v bytovém domě ve Velkých Losinách. A to pro nepřípustnost trestního stíhání, neboť osmnáctiletý útočník podezřelý ze zločinu vražda zemřel," uvedl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Tragédie se stala 28. října v domě nedaleko losinského zámku. Policii přivolali sousedé, kteří zaslechli hlasitou hádku na chodbě. Policisté přijeli ve chvíli, kdy útočník napadal svého známého dvěma noži i zlomenou tyčí od smetáku, nereagoval na opakované výzvy zasahujících policistů a v zuřivém útoku pokračoval, přičemž začal ohrožovat i hlídku. Jeho agresivní chování nezastavila ani střela policistů do ruky. Po dalších výzvách následovala druhá střela do ruky, po které se pěti policistům podařilo vzpouzejícího se pachatele zpacifikovat.

Policisté zadrženému útočníkovi i jeho oběti poskytli první pomoc a zavolali záchrannou službu. U pobodaného mladíka lékař na místě konstatoval smrt. Pachatele policisté pomohli naložit do sanitky, mladík při převozu do nemocnice zemřel.

Z toxikologického rozboru u zemřelého útočníka poté vyplynulo, že příčinou smrti byla těžká intoxikace omamnými a psychotropními látkami. "Šlo o naprosto nepřežitelnou směs alkoholu, THC, meskalinu a lysohlávek," řekl ČTK již dříve šéf odboru obecné kriminality Jan Lisický. Meskalin je psychoaktivní droga ze skupiny alkaloidů, která se vyskytuje například v mexických kaktusech, jde o zakázanou látku. Zákrok policistů byl vyhodnocen jako oprávněný, Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) jej neprověřovala.

Losinská vražda dosud figurovala v loňských statistikách krajské policie jako jediná neobjasněná. Loni se v Olomouckém kraji stalo celkem 13 vražd, z toho pět ve stadiu pokusu a jedna ve stadiu přípravy. Jedna z vražd měla tři oběti, řekl ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. "Ve čtyřech případech se jednalo o vraždy mezi členy rodiny. Ve zbylých skutcích pak šlo o osoby, které se sice znaly, ale nebyly v žádném příbuzenském vztahu," doplnil Hejtman.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je čtvrtek 1. června 2023

Očekáváme v 21:00 18°C

Celá předpověď