Policie obvinila ženu z vraždy dítěte, jehož tělo našli ve středu

foto Policejní automobil - ilustrační foto.

- Pražští policisté dnes obvinili čtyřiatřicetiletou ženu z vraždy novorozeného chlapce, jehož tělo bylo ve středu nalezeno v jednom z domů v pražské Drimlově ulici. Ženě hrozí až 20 let nebo i výjimečný trest. Na webu o tom informoval mluvčí policistů Tomáš Hulan. Prošetřování události podle něj dále pokračuje.

K tomu, zda je zadržená žena matkou dítěte, se mluvčí vyjádřit nemohl. "Nemůžeme být více konkrétní, víceméně nám to ani trestní řád nedovoluje," řekl ČTK.

Nález těla v igelitové tašce oznámili náhodní svědci ve středu odpoledne. "Výsledky nařízené soudní pitvy prokázaly, že se na smrti novorozeněte, chlapečka, podílela jiná osoba. V rámci prošetřování kriminalisté zadrželi čtyřiatřicetiletou ženu, kterou vyšetřovatel dnes dopoledne obvinil z trestného činu vraždy," uvedl Hulan.

"Je namístě občany v lokalitě, kde k nálezu došlo, ale i celkově, uklidnit. Případ je z lidského, laického úhlu pohledu vyřešený, nicméně kriminalisté budou k jeho definitivnímu objasnění provádět další procesní úkony, především znalecké posudky a znalecká zkoumání," dodal mluvčí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 13:00 28°C

Celá předpověď