Policie obvinila za požár továrny v Havrani šest lidí

foto Ilustrační foto - S požárem výrobní haly na plasty v průmyslové zóně Joseph nedaleko Havraně bojovali 22. ledna od časného rána hasiči na Mostecku. Oheň vypukl v jedné z hal, kde se vyrábějí plastové díly pro automobily, evakuovat se musely desítky lidí, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Podle informací z operačního střediska Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje byl požár ohlášen v 05:13. Na místo postupně vyjelo 14 jednotek, a některé dobrovolné jednotky musely být proto povolány do zálohy na stanice profesionálních hasičů pro případ dalšího požáru. "Na místě je i měřicí vůz, žádné nebezpečné znečištění ale zatím nezaznamenal," řekl ČTK operační důstojník. Před 09:00 se podle něj podařilo další šíření požáru zastavit, na místě ale stále zasahují desítky hasičů. Od čeho začalo hořet zatím není jasné, škody půjdou zřejmě do milionů.

Most - Policie obvinila šest lidí v souvislosti s loňským požárem továrny na výrobu plastových dílů do automobilů v Havrani na Mostecku. Za obecné ohrožení jim hrozí až osm let vězení. ČTK to dnes řekl vrchní komisař mostecké kriminální policie Jaroslav Hotový. Přímá škoda způsobená požárem je 820 milionů Kč, celková ale bude podle policie mnohem vyšší.

V průmyslové zóně Joseph u Havraně hořelo loni 22. ledna. Oheň vypukl v jedné hale společnosti RAI Most, v níž se vyrábějí plastové díly pro automobily. Evakuovat se musely desítky lidí. Na místě bylo několik desítek hasičů ze 14 profesionálních i dobrovolných jednotek. Podle původních informací hasičů hořela hala, kde byla výrobní technologie zprostředka a oheň se šířil i do dalších hal.

Kriminalisté již mají k dispozici velkou část znaleckých posudků a na jejich základě obvinili šest lidí z obecného ohrožení. "Samozřejmě že prověřování probíhá a rozhodně to není konečné číslo," řekl Hotový. Kdo jsou obvinění, policie neupřesnila.

Oheň způsobil přímou škodu 820 milionů korun, celková bude vyšší. "V současné době, s tou nepřímou škodou, s tou následnou, to přesahuje dvě miliardy korun," dodal Hotový. Nepřímé škody souvisejí s tím, že společnost musela po požáru zastavit výrobu. Firma, která patří pod nadnárodní společnost Recictel, dodává plastové díly řadě automobilek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je středa 14. listopadu 2018

Očekáváme v 1:00 1°C

Celá předpověď