Policie obvinila muže z dvojnásobné vraždy v Č. Lípě

foto Věznice, vězení - ilustrační foto.

Liberec - Policie obvinila dvaadvacetiletého muže ze Semilska z dvojnásobné vraždy, obě se staly v rozmezí 14 dnů České Lípě. Muž tam žil v bezdomovecké komunitě od svých přibližně 15 let. Původně policie mladého muže podezírala ze zabití jiného bezdomovce ve věku 52 let. Při vyšetřování zjistila, že zavraždil také devětatřicetiletou ženu bez domova. Motiv obou vražd není zatím úplně jasný, řekl novinářům vedoucí krajského odboru obecné kriminality Vladimír Lukášek. Muž je stíhaný vazebně, hrozí mu 15 až 20 let vězení nebo doživotí.

"Jsme přesvědčení, že pokud by se nám tohoto pachatele nepodařilo zadržet v takto krátké době, tak nemůžeme vyloučit, že by v té trestné činnosti pokračoval," uvedl Lukášek.

Podle něj prověřují minulost zadrženého muže a zároveň zjišťují, zda není v republice nějaká jiná neobjasněná vražda v rámci bezdomovecké komunity. "Zatím nemáme indicie, že by tomu tak bylo," dodal.

Ženu bez domova zabil mladý muž zřejmě před 14 dny, kdy ji začal postrádat její druh. Místo činu policie neupřesnila. Druhá vražda se stala v pátek minulý týden v půdních prostorách opuštěného domu v areálu bývalého nádraží Českých drah známé jako olejárna. Bezdomovce tam mladý muž ubil cihlou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 18. října 2018

Očekáváme v 19:00 15°C

Celá předpověď