Policie neví, kdo zveřejnil snímek masakru v ostravské nemocnici

foto Páska před vchodem do čekárny traumatologické ambulance ve Fakultní nemocnici v Ostravě na snímku z 11. prosince 2019, kde předešlý den střílel dvaačtyřicetiletý muž z Opavska.

Ostrava - Moravskoslezským policistům se nepodařilo zjistit, kdo na sociálních sítích zveřejnil snímek zachycující oběti loňského masakru v ostravské fakultní nemocnici. Kriminalisté už vyšetřování ukončili. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková. Fotografii s několika oběťmi střelce, který zabil šest lidí a dva zranil, pořídil ostravský policista během zásahu na místě střelby.

"Uvedená fotografie byla pořízena policistou Městského ředitelství policie Ostrava v rámci přijímaných opatření a prováděného šetření," uvedla. Dodala, že policisté zjišťovali, zda nepochybil autor snímku. "Odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje nezjistil, že by se konkrétní policista v souvislosti s pořízením fotografie dopustil protiprávního jednání," uvedla.

Dodala, že kriminalistům se nepodařilo zjistit, jak fotografie unikla na sociální sítě, ani osobu, která ji zveřejnila. "Vyšetřování jsme již ukončili," doplnila.

Dvaačtyřicetiletý muž začal v čekárně polikliniky FNO bez varování střílet v úterý 10. prosince po 07:00. Lidi střílel z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku. Sedm lidi zabil a dva zranil. Před příjezdem policie utekl, po několika hodinách spáchal sebevraždu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 23:00 15°C

Celá předpověď