Policie našla 14letého hocha hledaného kvůli vyšetřování násilného činu

foto Vůz české policie - ilustrační foto.

Praha - Policie našla čtrnáctiletého chlapce z Prahy, po kterém pátrala od noci na dnešek v souvislosti s vyšetřováním násilného činu. Hoch podle ní mohl být zraněný a ozbrojený. Policie o tom informovala na webu. Její mluvčí Violeta Siřišťová dnes ráno bez bližších informací uvedla, že policie vyšetřuje závažný trestný čin, který se stal v Praze - Dolních Chabrech. Podle vyjádření mluvčí záchranné služby Jany Poštové pro ČTK a televizi Prima tam záchranáři ošetřili tři vážně zraněné a převezli je do nemocnice.

Server Blesk.cz napsal, že podle prvotních informací tam 14letý chlapec pobodal kamaráda a jeho matku, poté utekl a policisté ho našli poblíž místa, kde se útok odehrál. "Od noci pracují krajští kriminalisté z 1. oddělení na objasnění násilného trestného činu, který se stal v Ploskovické ulici v Praze 8. V současné chvíli nebudeme k věci poskytovat další informace," uvedla ráno k případu Siřišťová. "Ošetřili jsme dvě osoby ve velmi vážném stavu," řekla k tomu Poštová a doplnila, že záchranáři byli na místě po půlnoci a zasahovali tam ve složení dvě záchranářské posádky, dva lékaři a jeden inspektor.

Pátrání po chlapci policisté zveřejnili dnes kolem 09:30. Zhruba o dvě hodiny později na webu policejní mluvčí uvedla, že pohřešovaný byl nalezen. Zda případ hledaného chlapce a případ v Ploskovické ulici spolu souvisí, nekomentovala. Z vyjádření Poštové pro televizi Prima vyplývá, že i nalezený hoch byl vážně zraněný. "Na místě jsme ošetřili osobu s velmi vážnými poraněními, kterou záchranáři následně transportovali do zdravotnického zařízení," řekla.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 15. června 2021

Očekáváme v 3:00 15°C

Celá předpověď