Policie na jihu Španělska zadržela šest tun kokainu mezi banány

foto Ilustrační foto - Maskovaný policista ukazuje kokain v dodávce banánů nalezený ve skladech několika berlínských supermarketů firmy Aldi Nord.

Madrid - Španělská policie zadržela na jihu země téměř šest tun kokainu z Kolumbie, droga byla pečlivě uschována v kontejnerech s banány. S odvoláním na ministerstvo vnitra o tom dnes informoval deník El País. Policie uvedla, že jde o největší množství kokainu, které zadržela od roku 1999. Tehdy bylo u Kanárských ostrovů na lodi zabaveno na evropské poměry rekordní množství deset tun kokainu.

Španělský ministr vnitra Juan Ignacio Zoido dnes uvedl, že při společné operaci policie a celníků bylo v přístavu Algeciras na jihozápadě země zabaveno 5,9 tuny kokainu. Podle odhadu by se takové množství na černém trhu prodalo asi za 210 milionů eur (5,4 miliardy Kč).

Několik kontejnerů, v nichž se droga dostala do Evropy, pocházelo z Kolumbie a bylo deklarováno jako zásilka banánů. V nákladu však nebylo jen toto tropické ovoce. Konečnou destinací pro zásilku mělo být barcelonské letiště El Prat. Šlo o náklad firmy, která dováží ovoce do Evropy a která má sídlo v Barceloně. Jméno firmy deník El País neuvedl.

Minulý měsíc zabavili policisté a celníci v barcelonském přístavu 330 kilogramů heroinu, který byl uschován v zásilce cementu a pocházel z Turecka. Podobně velké množství heroinu zadrželi Španělé naposledy v roce 2008 v katalánském městě Sitges, kde zabavili 316 kilogramů drogy. V roce 1999 zadrželi policisté 319 kilogramů heroinu v Alcalá de Henares nedaleko Madridu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 14. listopadu 2018

Očekáváme v 15:00 11°C

Celá předpověď