Policie na Břeclavsku dopoledne zajistila 26 migrantů ve dvou vozech

foto Policejní kontroly řidičů - ilustrační foto.

Brno - Jihomoravští cizinečtí policisté zajistili dnes dopoledne na Břeclavsku 26 migrantů. První auto zastavili při silniční kontrole, druhé dostihla po několikaminutovém pronásledování hlídka v civilním vozidle. Policisté zadrželi i čtveřici řidičů. Oba vozy měly maďarskou registrační značku. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Pavel Šváb.

Policie dopoledne kontrolovala osobní vůz VW Sharan. "Vedle dvojice řidičů se ve vozidle, které policisté zastavili na staré cestě poblíž hraničního přechodu Lanžhot, tísnilo dalších 16 osob. V době, kdy policisté řešili tuto událost, projelo místem kontroly další podezřelé auto. Opět s maďarskou registrační značkou," uvedl mluvčí.

Přivolaná hlídka se vydala za vozem. Řidič na pokyny policistů k zastavení podle mluvčího nereagoval a vysokou rychlostí, která několikrát přesáhla i 160 kilometrů v hodině, ujížděl přes Lanžhot až do Břeclavi.

"Tam se šofér v Čechově ulici dostal do pasti. Automobil musel zastavit a i se spolujezdcem se dal na útěk. Pokus to byl ale krátký. Po několika stovkách metrů je jeden z členů hlídky dostihl a zadržel," uvedl mluvčí.

Unikající cizinci osobní vůz Chrysler Voyager po zastavení ale nezajistili a ten se samovolně rozjel. Do rozjetého vozidla, které už stačilo nabourat jeden ze zaparkovaných automobilů a mířilo do křižovatky, ale naskočil jeden z policistů a zastavil ho. V automobilu bylo dalších deset cizinců. "Obě posádky cizinců, celkem čtyři osoby, které řídily vozidla, skončily v policejní cele. S migranty budou probíhat identifikační a procesní úkony, pomáhají nám v tom i další krajská ředitelství," uvedl mluvčí.

Za první čtyři dny tohoto týdne zajistili cizinečtí policisté na na jihu Moravy 17 migrantů. Většinu ve vlacích, šest na podvozku návěsu kamionu. Větší skupinu migrantů policie na jihu Moravy zajistila i v první polovině listopadu, tehdy jich v návěsu kamionu na D1 v Ostrovačicích na Brněnsku našli 15. Policisty tehdy na místo přivolal řidič rumunského kamionu, který z návěsu slyšel hlasy. Cestování v návěsech kamionů je jedna z cest, jak se migranti z východu dostávají do západních zemí.

Na výjimečný počet běženců v jednom kamionu narazili jihomoravští celníci na začátku loňského listopadu. Na dálnici D2 kontrolovali kamion s návěsem, ve kterém bylo 48 lidí, Syřané a Turci.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je středa 19. ledna 2022

Očekáváme v 9:00 1°C

Celá předpověď