Policie hledá svědky napadení muže, jenž se zastal ženy v Liberci

foto Ilustrační foto - Liberecký dopravní podnik představil 14. května novinářům prototyp nové tramvaje pro Liberec. Na projektu s ním spolupracuje společnosti Pragoimex.

Liberec - Policie hledá svědky, kteří by jí pomohli najít dva muže. Policie je viní z napadení devětadvacetiletého muže v centru Liberce. Nejprve ho vulgárně uráželi, když požádal chlapce, aby v tramvaji pustil sednout seniorku opírající se o francouzské hole. Po vystoupení z tramvaje ho jeden z nich držel a druhý mlátil pěstmi. Na webu policie o tom informovala mluvčí Ivana Baláková. Poukázala na to, že napadenému muži nikdo nepomohl.

"Muž, který chtěl jen pomoci invalidní seniorce, byl následně nejen fyzicky napaden, ale také ponechán ostatními lidmi na ulici svému osudu. Naši tísňovou linku si musel přivolat sám. Štěstí je, že incident neměl žádné fatální následky na jeho zdraví," uvedla. Případ policisté vyšetřují zatím jako výtržnictví. Svědci mohou policisty kontaktovat prostřednictvím tísňové linky 158 nebo osobně na kterékoliv jejich služebně.

Incident se stal 17. ledna po 7:30. Muž jel v tramvaji do centra ve směru od Horního Hanychova a u vlakového nádraží požádal patnáctiletého chlapce, aby pustil sednout starší ženu. "Ačkoliv mladík jeho přání ihned vyhověl bez jakýchkoliv protestů, zcela nesmyslně do této bezvýznamné události vstoupil muž sedící původně před chlapcem a začal 29letého muže vulgárně urážet a vyhrožovat mu, že ho zbije," uvedla Baláková. O zastávku se k němu v urážkách přidal jeho známý, který přistoupil.

Fyzicky muže napadli, když vystoupili z tramvaje u Fora. "Jeden z nich ho držel zezadu za paže, aby mu znemožnil pohyb, a druhý ho bil pěstmi do obličeje. Napadený se snažil alespoň krýt dlaněmi svůj obličej," uvedla Baláková. Podle ní tudy procházely desítky lidí, nikdo ale napadenému muži nepomohl, ani nezavolal strážníky či policisty. "Po útoku napadený žádal svědky události, aby na místě setrvali do příjezdu policie a nebo mu alespoň dali na sebe telefonní číslo, abychom je mohli jako svědky později kontaktovat. Vyhověla mu jen jedna svědkyně, ostatní se tvářili tak, že se jich jeho problém nijak netýká," dodala mluvčí policie.

Podle zjištění policie byli útočníci ve věku kolem 25 let. Jeden měl na sobě modré pracovní kalhoty a šedou mikinu s kapucí. Byl vysoký zhruba 165 až 170 centimetrů, spíše obézní postavy. Měl černé vlasy a kulatý obličej. Jeho známý byl rovněž oblečený do modrých pracovních kalhot a šedé mikiny a měl na sobě reflexní vestu, kterou si později svléknul a nesl ji v ruce. Vysoký byl asi 170 centimetrů, štíhlé postavy. Měl také černé vlasy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 6. srpna 2020

Očekáváme v 3:00 16°C

Celá předpověď