Policie hledá svědky jízdy auta, které skončilo na schodech

foto Pražští hasiči vyprošťovali 22. listopadu 2020 osobní vůz BMW zaklíněný na schodech v parku Folimanka v Praze. Policie hledá svědky jízdy tohoto auta, které ten den brzy ráno jelo pražskou ulicí 5. května v protisměru a později skončilo na schodech. Poblíž auta byl muž, který měl k vozu klíče, ale tvrdil, že ho neřídil. Test na drogy a alkohol odmítl.

Praha - Policie hledá svědky jízdy černého auta BMW v protisměru v neděli brzy ráno pražskou ulicí 5. května. Vůz jel směrem do centra, policisté ho pak našli zaklíněné na schodech v parku Folimanka. Poblíž auta byl muž, který měl k vozu klíče, ale tvrdil, že ho neřídil. Test na drogy a alkohol odmítl. Policisté u něj našli drogy, za což mu hrozí až dva roky vězení. Na webu pražské policie to dnes uvedla její mluvčí Violeta Siřišťová. Policie tam zveřejnila také video ze zásahu.

Fotogalerie

Policisté při prohlídce u muže našli v igelitovém pytlíčku více než šest gramů kokainu. "Osmatřicetiletý muž byl převezen na policejní služebnu pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu," uvedla mluvčí.

Svědky policie hledá, protože věc prověřuje také pro podezření z trestných činů obecné ohrožení a poškození cizí věci. Policisté se snaží zjistit, kdo osobní auto řídil. Vyhodnocují kamerové záznamy, aby znali trasu vozidla. "Velice by jim pomohlo, kdyby se očití svědci a ostatní účastníci silničního provozu ozvali na linku 158. Přivítali by také záznamy z palubních kamer automobilů," doplnila Siřišťová.

O vyprošťování osobního vozu zaklíněného na schodech na konci Lublaňské ulice informovali v neděli ráno pražští hasiči. S pomocí auta s hydraulickou rukou ho ze schodiště vyzvedli zhruba za hodinu a předali policii, uvedl hasičský mluvčí Martin Kavka.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 22. září 2021

Očekáváme v 7:00 11°C

Celá předpověď