Policie chystá na Velikonoce kontroly opatření jako o běžném víkendu

foto Lidé si užívají teplého a slunečného počasí 31. března 2021 na náplavce Rašínova nábřeží v Praze.

Praha - Policie bude o Velikonocích provádět kontroly dodržování vládních opatření proti covidu-19 jako o běžném víkendu, řekl po dnešním zasedání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) novinářům policejní prezident Jan Švejdar. Situaci podle něj ovlivní i počasí, které už v úterý vylákalo na některá místa řadu lidí. Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) není v takové situaci problém v tom, že lidé vyrazili ven, ale že se shlukují a nezakrývají si dýchací cesty. Na pražské náplavce podle něj kvůli tomu bude stálá přítomnost policie.

Švejdar řekl, že na začátku platnosti nynějších opatření policie prováděla zhruba 100.000 až 120.000 kontrol denně, nyní je na 90.000 až 100.000 kontrolách. "Je to odvislé od počasí i toho, kolik máme lidí v práci," vysvětlil. Většina lidí opatření dodržuje, dodal. Na Velikonoce bude podle něj připravený počet policistů jako na běžný víkend. "Že jsou čtyři dny volna, tak to bude trochu náročnější. Nepřipravujeme ale žádné speciální akce na kontrolu alkoholu," řekl.

Kontroly na řízení pod vlivem alkoholu se budou provádět v rámci dohledu nad dodržováním koronavirových opatření, doplnil. "Máme nasazený maximální počet lidí, který můžeme nasadit. Budeme doufat, že nám pomůže počasí," konstatoval Švejdar.

Pražská policie bude dnes podle mluvčí Evy Kropáčové pokračovat ve zvýšených kontrolách dodržování opatření proti covidu-19 tam, kde se lidé z důvodu hezkého počasí začali ve velkém množství shlukovat. Podle Hamáčka by například na náplavce měla být policie kontinuálně a příchozí upozorňovat na požadavky protiepidemických opatření. "Problémem není, že tam lidé jsou, ale že nemají ochranné prostředky," vysvětlil.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je středa 27. října 2021

Očekáváme v 17:00 12°C

Celá předpověď