Policie a hasiči třetí den pátrali v Praze po hledači kešek

foto Potápěči pražských hasičů pokračují 11. června 2018 v pátrání po nezvěstném muži, kterého v sobotu odpoledne při hledání takzvaných kešek v podzemní části Motolského potoka zřejmě spláchla prudká přívalová vlna. Policisté i strážníci prohledávají Vltavu a její břehy, potápěči pražských hasičů hledají ve stokách, do kterých je potok svedený. Na snímku potápěči vlézají do stoky před Kostelem svatého Václava na pražském Smíchově.

Praha - Policie a hasiči dnes třetí den pátrali po nezvěstném muži, kterého v sobotu odpoledne při hledání takzvaných kešek zřejmě v podzemní části Motolského potoka strhla za prudké bouřky přívalová vlna. Ačkoliv policisté prohledávali Vltavu až ke Štvanici, hledaného nenalezli, a kolem 20:00 pátrání přerušili. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V pátrání bude poříční policie pokračovat v úterý ráno. "V případě, že to bude situace vyžadovat, budou opět povoláni potápěči hasičského záchranného sboru," uvedl policejní mluvčí.

Dnes zahájili policisté pátrací akci kolem 09:00. Vedle poříční policie a policejních potápěčů se do ní zapojila i městská policie se člunem a potápěči pražských hasičů. Podle jejich mluvčího Martina Kavky dnes opět hledali v podzemní části Motolského potoka a pátrání tam ukončili krátce po 14:00.

Příslušníci poříční policie pokračovali v prohledávání hladiny a břehů Vltavy ze člunu až do večera. Navíc dnes rozšířili prohledávaný prostor od výpusti Motolskeho potoka až k Helmovskému jezu na špici ostrova Štvanice.

Pohřešovaný muž byl součástí čtyřčlenné skupiny, kterou ve stoce dlouhé přes čtyři kilometry překvapil prudký liják. Dvěma z nich se podařilo zachránit, lékaři motolské nemocnice jim ošetřili drobná poranění. Sedmadvacetiletou ženu našli v sobotu večer policisté utonulou pod Jiráskovým mostem.

Pátrání po mladíkovi začalo v sobotu, v neděli pokračovalo od dopoledne zhruba do 17:00. Do podzemního tunelu, kterým Motolský potok protéká od Košíř na smíchovskou náplavku, hasiči vstupují na různých místech v celé délce stoky. Po sobotní bouřce byl ještě v neděli v podzemí místy silný proud, hasiči proto museli náročný zásah občas přerušit.

Geocaching, které se čtveřice mladých lidí věnovala, je hra na pomezí sportu a turistiky, kdy se v terénu hledají ukryté schránky pomocí satelitní navigace. V Česku si získala velkou oblibu. Hledání schránek může být i nebezpečné a vedle utonulé dívky ze soboty si v minulosti vyžádalo v Praze i další oběti.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je neděle 24. března 2019

Očekáváme v 7:00 8°C

Celá předpověď