Policejní akce v Kalifornii skončila, muž v dodávce je podle médií mrtvý

foto Dodávka v kalifornském městě Torrance v obklíčení vozidel jedntotek SWAT, 22. ledna 2023.

Los Angeles - V kalifornském městě Torrance se odehrál policejní zásah, který souvisel s dřívější střelbou ve městě Monterey Park, při níž zahynulo deset lidí. Informovala o tom americká média, podle nichž bezpečnostní složky obklíčily muže v dodávce, o němž se domnívaly, že může jít o podezřelého ze střelby. List LA Times později napsal, že zásahové komando SWAT vniklo do vozu a našlo řidiče mrtvého. Zatím ovšem není jasné, zda je to tentýž člověk, který je podezřelý ze střelby.

Fotogalerie

Bezpečnostní složky podle stanice CNN zatím potvrdily pouze to, že policejní zásah skončil. Na záběrech amerických médií byla vidět bílá dodávka, kterou zepředu i zezadu zablokovala obrněná policejní auta. Zásahová jednotka později vnikla do vozidla, píše list LA Times, podle něhož byly už před tím vidět v okně vozu nejméně dvě díry pro projektilech a řidič vypadal, že je skácený přes volant. Několik zdrojů z bezpečnostních složek deníku sdělilo, že zemřel na následky střelného zranění, které si způsobil sám.

Šerif okresu Los Angeles Robert Luna před tím podle CNN na tiskové konferenci řekl, že policie neví jistě, zda je v dodávce muž podezřelý ze střelby. Nicméně dodávka odpovídá vozidlu, po kterém policie pátrala v souvislosti s tragédií v Monterey Park.

Šerif ještě před ukončením akce řekl, že člověk v dodávce může být mrtvý. Stanice CNN s odvoláním na své zdroje napsala, že policejní zásah v Torrance, které se nachází asi 40 kilometrů od města Monterey Park, začal ve chvíli, když se policisté snažili dodávku zastavit. Když řidiči řekli, aby vystoupil, uslyšeli něco, co byl podle nich zvuk odpovídající tomu, že se řidič zastřelil.

Střelba v tanečním studiu v kalifornském městě Monterey Park, které se nachází východně od Los Angeles a kde žije početná asijská komunita, vypukla v sobotu večer místního času (dnes ráno SEČ) po oslavách čínského nového roku a podle policie si vyžádala životy deseti lidí a dalších deset jich bylo zraněno.

Agentura Reuters s odvoláním na úřad losangeleského šerifa napsala, že pachatel z místa činu uprchl. Jeho motiv není v tuto chvíli jasný.

Muž podezřelý ze střelby je podle popisu svědků Asiat ve věku mezi 30 až 50 lety, píše Reuters s odvoláním na úřady. Šerif Luna na svém twitteru mezitím zveřejnil snímky podezřelého. Muž na záběrech, pořízených zřejmě bezpečnostními kamerami, má brýle, tmavou bundu a tmavou čepici s bílými pruhy.

Policie vyšetřuje možnou souvislost s dalším incidentem v tanečním studiu v nedalekém městě Alhambra, který se obešel bez zranění.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je neděle 29. ledna 2023

Očekáváme v 21:00 -3°C

Celá předpověď