Polestar nabídne kabriolet, známe i další chystané vozy

foto Koncept Polestar O2.

Pravděpodobně v roce 2026 si zákazníci budou moci koupit jeden z prvních elektromobilů s karosérií kabriolet. Nabídne ho značka Polestar, jejíž představitelé se na základě velmi kladných a masivních ohlasů zákazníků rozhodli přetavit v březnu představený koncept Polestar O2 do podoby sériového modelu. Bude mít obchodní označení Polestar 6 a již nyní můžou dealeři přijímat zákaznické rezervace.

Fotogalerie

„Po ohromujícím ohlasu spotřebitelů a tisku jsme se rozhodli uvést tento úžasný roadster do výroby. Polestar 6 je dokonalou kombinací silného elektrického výkonu a vzrušení z čerstvého vzduchu nad hlavou,“ uvedl samotný šéf značky Thomas Ingenlath.

Auto bude mít špičkové technické parametry. Převezme totiž z velké části techniku z modelu Polestar 5. To tedy znamená elektrickou soustavu s napětím 800 Voltů, dva pohonné elektromotory s celkovým výkonem 884 koňských sil a dojezd necelých 500 kilometrů.

Auto, které má být schopné dosáhnout maximální rychlosti 250 kilometrů v hodině a zrychlení z nuly na sto kilometrů v hodině za méně než tři sekundy, se bude nabízet zhruba za 200 tisíc amerických dolarů.

V současné době zatím Polestar sériově vyrábí pouze model Polestar 2, což je vlastně konkurent pro Teslu Model 3. Již letos na podzim však má být zahájena produkce SUV Polestar 3, další SUV Polestar 4 přijde na řadu během příštího roku. Pak je ještě oficiálně potvrzen příchod fastbacku Polestar 5 (pravděpodobně na rok 2024) a nyní je tedy jasné, že modelová řada značky bude brzy po polovině tohoto desetiletí čítat nejméně pět typů.

Polestar v současné době nemá v České republice oficiální zastoupení a zatím ani nebylo potvrzeno, kdy se tak stane.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď