Pokud bude J. Němcová ministryní práce, vzdá se funkce radní

foto V sídle hnutí ANO na pražském Chodově se 4. prosince sešli všichni členové budoucí vlády Andreje Babiše. Na snímku je budoucí ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová.

Praha - Pokud se Jaroslava Němcová (ANO) skutečně stane ministryní práce a sociálních věcí v nové menšinové vládě ANO, vzdá se funkce středočeské radní pro zdravotnictví. O tom, zda složí i zastupitelský mandát, se ještě poradí. Němcová to dnes řekla novinářům.

"Určitě se to neslučuje s pozicí radní, to v žádném případě, je to obrovský balík práce," řekla Němcová k možnému vládnímu angažmá. Po nástupu na ministerstvo by chtěla prosazovat základní programové priority hnutí, například záležitosti týkající se seniorů, rodinné politiky a zaměstnanosti.

Němcová připomněla, že působí od roku 2004 ve zdravotnictví a poslední rok a půl řídila sociální služby v největším kraji, kde je více než 600 poskytovatelů.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) se k odchodu Němcové ani případným souvisejícím personálním změnám v krajské radě nechtěla vyjadřovat. Podotkla, že Němcová zatím ministryní není. "Já to nebudu řešit. Dokud nebude jmenovaná ministryní, nebudu se k tomu ani vyjadřovat," dodala hejtmanka.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 19. listopadu 2018

Očekáváme v 17:00 1°C

Celá předpověď