Pojišťovny mají po pondělních bouřkách stovky škod za desítky milionů Kč

foto Pardubický kraj zasáhly 20. června 2022  bouřky. V Ronově nad Doubravou odstraňovali hasiči utržené střechy.

Praha - Silné bouřky, které v pondělí zasáhly Česko, způsobily klientům pojišťoven stovky škod za desítky milionů korun. Vyplývá to z dnešních odpovědí zástupců největších pojišťoven na dotaz ČTK. Nejvíce pojistných událostí se stalo v Pardubickém kraji a nejvíce škod bylo následkem krupobití.

Po pondělních bouřkách má Generali Česká pojišťovna nahlášeno přes 400 pojistných událostí za předpokládaných 23 milionů korun. Nejvíc škod, téměř polovinu, způsobilo krupobití. Vichřice má na svědomí 129 pojistných událostí. Nejvíce jsou postiženi následky bouřkové činnosti klienti na Pardubicku (100 škod), na jižní Moravě (84) a ve středních Čechách (67). Poškozený je především majetek občanů, nahlášené jsou i tři desítky škod ze zemědělského pojištění a podobný počet poškozených vozidel. "Škodám se intenzivně věnují mobilní technici v terénu i likvidátoři," řekl dnes ČTK mluvčí pojišťovny Jan Marek.

Kooperativa má za poslední týden v souvislosti s bouřkami hlášených 509 pojistných událostí za celkem 32 milionů Kč. Z toho připadá na pondělní případy zatím 300 pojistných událostí za deset milionů Kč, uvedl šéf komunikace pojišťovny Marek Vích.

Česká podnikatelská pojišťovna eviduje z pondělní kalamity více než stovku škod v objemu přes sedm milionů Kč. Převážně jde podle mluvčí Renaty Čapkové o škody způsobené silným větrem a krupobitím. Nejvíce škod má z Pardubického kraje. Největší dosud oznámenou škodou je poškození budovy v okrese Chrudim v Pardubickém kraji . "Odlétla střecha, do interiéru zatekla voda, prvotní odhad činí tři miliony Kč", dodala.

Silné bouřky se po velmi horkém víkendu prohnaly Českem v pondělí. Objevily se téměř všude a zůstaly po nich polámané stromy a větve, poničené střechy a poruchy na vedení vysokého napětí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 3. října 2022

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď