Pojišťovna: Češi kupují v předprodejích dražší zájezdy než loni

foto Dovolená u moře, pláž, turisté, rekreanti - ilustrační foto.

Praha - Češi zatím kupují v předprodejích dražší zájezdy než loni. V průměru za dovolenou u moře zaplatí 15.900 korun za osobu, meziročně o 1450 korun víc. Zhruba každý třicátý Čech si zakoupí dovolenou za 40.000 korun. Vyplývá to z údajů ERV Evropské pojišťovny. Češi letos rovněž víc kupují dovolené v předstihu, poptávka po tzv. first minute zájezdech je o 50 procent vyšší než loni. Největší zájem o předprodeje zájezdů mají tradičně rodiny s dětmi.

Žebříček vedou Řecko, Španělsko a Bulharsko, kde je nárůst poptávky v desítkách procent, uvedla ředitelka portálu dovolena.cz Eva Sedlmajerová.

Podle CK Neckermann vzrostla i poptávka po Turecku. "Největší zájem mají klienti o Turecko, kde se prodeje zvýšily o 1600 procent v porovnání se stejným obdobím loňského roku," uvedla produktová ředitelka firmy Lucie Vodáková.

"Nákupy dovolených 'na první chvíli' stouply proti roku 2016 o 70 procent. S včasným nákupem dovolené je spojen i vysoký zájem o pojištění storna zájezdu," dodal manažer ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký. Dodal, že příští rok bude průměrná cena zájezdu o deset až 15 procent vyšší.

Češi loni v létě utratili za zahraniční dovolenou v průměru 12.232 Kč na osobu, což bylo o 676 Kč meziročně méně, uvedl již dříve zájezdový portál Invia.cz. Za poklesem stál především propad cen pobytů v některých destinacích považovaných za méně bezpečné a větší zájem o blízké země dostupné autem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 11:00 13°C

Celá předpověď