Pojištěná škoda po bouři Sabine je v Evropě až 1,8 miliardy eur

foto Stavební jeřáb v německém Frankfurtu nad Mohanem poškozený silným větrem na snímku z 10. února 2020.

Londýn/Berlín/Praha - Celkovou pojištěnou škodu, kterou v Evropě způsobila bouře Ciara, ve střední Evropě pojmenovaná Sabine, odhaduje společnost RMS na 1,1 až 1,8 miliardy eur (až 44,8 miliardy Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Společnost RMS (Risk Management Solutions) pro pojišťovny modeluje předpovědi škod. Pojištěnou škodu v České republice pojišťovny vyčíslily na více než 590 milionů Kč. ČTK o tom informovala Česká asociace pojišťoven.

Ciara, doprovázená silným deštěm a větrem, který dosahoval rychlosti až 145 kilometrů za hodinu, minulou neděli zasáhla Británii. Vedla zde k narušení leteckého a železničního provozu i sportovních zápasů.

Lety byly posléze rušeny či odkládány po přechodu bouře z Atlantiku nad evropskou pevninu i na amsterdamském letišti Schiphol a v Nizozemsku se nekonaly profesionální fotbalové zápasy. Stejný efekt měla Sabina i na letišti ve Frankfurtu, kde nevzlétlo či nepřistálo sto z plánovaných letů.

Podle společnosti RMS připadá polovina z odhadnuté pojištěné škody na Německo. Bouře dále zasáhla v rozmezí od 8. do 11. února Francii, Belgii, Švýcarsko, Rakousko a Českou republiku.

Poradenská společnost PwC nezávisle na RMS vyčíslila pojištěné škody na domech, vozech a podnicích zasažených bouří v Británii na 150 až 200 milionů liber (až šest miliard Kč).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 1. října 2020

Očekáváme v 5:00 8°C

Celá předpověď