Pohřešovaného starostu Rapotína našli policisté v neděli mrtvého

foto Policejní automobil - ilustrační foto.

Šumperk - Tragicky skončilo týdenní pátrání po pohřešovaném šestašedesátiletém starostovi Rapotína na Šumpersku Pavlu Žerníčkovi. Muž byl nezvěstný od pondělí minulého týdne, v neděli jej nalezli policisté bez známek života na Rýmařovsku. Muž měl delší dobu zdravotní problémy, kvůli kterým nemohl vykonávat funkci starosty. Okolnosti jeho úmrtí policisté prověřují, řekla dnes ČTK šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

"Muž byl v neděli v odpoledních hodinách nalezen bez známek života v katastru obce Horní Město na Rýmařovsku. V blízkém okolí policisté nalezli také hledané vozidlo. Veškeré okolnosti úmrtí osoby nyní prověřují kriminalisté územního odboru policie Bruntál," uvedla policejní mluvčí.

Podle bruntálské policejní mluvčí Pavly Jirouškové byla nařízena soudní pitva. "Kriminalisté se případem intenzivně zabývají, bližší informace zatím nelze sdělit. Byla nařízena soudní pitva k objasnění okolností úmrtí," řekla dnes ČTK policejní mluvčí.

Muž byl nezvěstný od začátku minulého týdne, kdy odjel ze svého trvalého bydliště v osobním autě a od té doby o sobě nepodal zprávu a nebylo možné se s ním spojit. S žádostí o pomoc při pátrání se policisté obrátili na veřejnost ve středu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 7:00 12°C

Celá předpověď