Pohřeb zpěvačky Věry Bílé bude 23. března v Rokycanech

foto Zpěvačka Věra Bílá (na snímku z 28. listopadu 2018) zemřela 12. března 2019 v plzeňské nemocnici po infarktu. Uvedl to server Romea.cz. Umělkyni, která se proslavila zejména vystupováním se skupinou Kale, bylo 64 let.

Rokycany - Pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která zemřela v úterý v plzeňské fakultní nemocnici ve věku 64 let, bude dopoledne v sobotu 23. března v rokycanském římskokatolickém kostele Panny Marie Sněžné. Uvedl to dnes server Romea.cz s odkazem na synovce Bílé Ladislava Giňu. Poslední rozloučení doprovodí kromě bohoslužby v kostele na náměstí i hudba několika kapel.

"Očekáváme mnoho lidí. Přijedou za Věrou z Moravy, Slovenska, ale i ze zahraničí," cituje server Giňu. Obřad začne v 10:45. Podle informací ČTK by pak měla být pohřbena na místním hřbitově.

Bílou převezla sanitka záchranné služby do plzeňské fakultní nemocnice v pondělí v noci. "Její zdravotní stav byl kritický. I přes okamžitou resuscitaci se lékařům nepodařilo obnovit životní funkce a pacientka zemřela," řekla v úterý ČTK mluvčí nemocnice Gabriela Levorová. Podle Romea.cz zemřela na infarkt.

Bílá byla na přelomu tisíciletí nejznámější zpěvačkou z Česka ve světě, proslavila se zejména vystupováním se skupinou Kale. Před lety vyprodala i pařížskou Olympii. Pro širší publikum objevila Bílou zpěvačka Zuzana Navarová. Díky ní a také díky česko-francouzskému manažerovi Jiřímu Smetanovi se Bílá se skupinou Kale zařadila mezi velké hvězdy etnické hudby. Později ale propadla hraní na automatech, kvůli podlomenému zdraví koncertovala výjimečně. Poznamenala ji také smrt manžela a syna. Žila na ubytovně v Rokycanech. Poslední týdny ale připravovala návrat ke koncertování po 15 letech ve spolupráci se zpěvákem Janem Bendigem a bývalým členem kapely Kale Milanem Krokou. Natočila první píseň "Mek som adaj", což znamená "Ještě jsem tady", a k ní videoklip. První společné vystoupení koncertní šňůry se mělo konat tento pátek v Sokolově. Hudebníci ve středu rozhodli, že vystoupení nezruší, koncerty odehrají na počest Bílé.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 16. září 2019

Očekáváme v 19:00 17°C

Celá předpověď