Pohádku Anděl Páně 2 doprovodí v Kongresovém centru živý orchestr

foto Ilustrační foto - Režisér Jiří Strach natáčel 18. února v Českém Krumlově pokračování úspěšné pohádky Anděl Páně.

Praha - Nejnavštěvovanější film loňského roku Anděl Páně 2 promítnou na obří plátno 21. prosince v Kongresovém centru Praha. K projekci na 24 metrů širokém plátně zazní živě hudba Ondřeje Gregora Brzobohatého v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague pod vedením dirigenta Martina Šandy a chlapeckého sboru Boni Pueri. ČTK o tom za pořadatele informovala Kateřina Dědková.

"Je to atraktivní koncept, ve kterém si každý může najít to své. Sílu orchestru, děj filmu nebo obojí dohromady," uvedl Brzobohatý.

Anděl Páně 2 získal šest nominací na Českého lva a bodoval minulý týden na filmovém festivalu pro děti a mládež ve Vilniusu, kde získal hlavní cenu. V českých kinech ho vidělo 1,26 milionu diváků. Česká televize pohádku režiséra Jiřího Stracha uvede na Štědrý den. Hlavními postavami příběhu, který se odehrává v adventním čase, jsou anděl Petronel a čert Uriáš v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka.

Celovečerní snímek Anděl Páně měl premiéru začátkem listopadu 2005. Televizní premiéru Anděla Páně sledovalo na Vánoce roku 2006 přes 2,5 milionu diváků. Stal se tak nejsledovanější vánoční pohádkou novodobé televizní historie.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 18. října 2018

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď