Pohádkovým průvodem začal festival Jičín - město pohádky, nabídne desítky akcí

foto Průvodem pohádkových postav začal 31. ročník festivalu Jičín - město pohádky, 7. září 2022, Jičín.

Jičín - Průvodem pohádkových postav v Jičíně začal 31. ročník festivalu Jičín - město pohádky. Festival, který má pro letošek podtitul Komu se nelení, tomu se zelení, nabídne do neděle desítky hudebních, divadelních a tanečních představení a dalších akcí. Připravené budou i dětmi oblíbené pohádkové dílny. V roce 2020 se festival kvůli covidu-19 vůbec nekonal, loni byl jeho program kvůli epidemii značně omezený a návštěvnost byla násobně nižší.

Fotogalerie

Vlny epidemie koronaviru na konci loňského roku a na začátku letošního roku ovlivnily i letošní ročník. "Příprava letošního festivalu byla mnohem náročnější. Zatímco obvykle se festival připravuje jeden rok, my jsme na to kvůli covidu měli několik měsíců. Znovu jsme také museli postavit festivalový tým. Spousta lidí z něj v době covidu odešla," řekl ČTK předseda správní rady pořádajícího Nadačního fondu Jičín – město pohádky Jan Košíček.

Hlavní festivalové akce se budou odehrávat v zámeckém parku a na Valdštejnově náměstí. Festival však po celém městě zabere asi desítku míst, například zámecká nádvoří, synagogu, Židovskou školu, jezuitskou kolej, Biograf Český ráj či divadlo Srdíčko. Festival také připomene letošních 55 let od vzniku kreslené postavičky Rumcajse a 55 let od úmrtí autora Ferdy Mravence, spisovatele a kreslíře Ondřeje Sekory.

Program v zámeckém parku bude od čtvrtka do soboty za vstupné. Celofestivalová vstupenka na tři dny bude za 300 korun, pro děti za 50 korun. Prodávat se bude vstupné i na jednotlivé dny. Program na Valdštejnově náměstí je po celou dobu festivalu zdarma.

Na sociálních sítích někteří diskutující vstupné kritizovali. "Přejeme si festival udržet, a to bez financí prostě nejde. Máme za sebou dva náročné roky, které vyčerpaly veškeré naše lidské i finanční rezervy. Pokud nebude vstupné, není do budoucna udržitelné festival pořádat v takovém rozsahu," uvedli ke vstupnému pořadatelé z nadačního fondu.

Na rozdíl od minulých ročníků letos nebude velký ohňostroj, který býval tradičním vyvrcholením festivalu. Letošním vrcholem bude v sobotu večer na Valdštejnově náměstí představení souboru V.O.S.A. Theatre s velkými svítícími loutkami mořských živočichů. "Neděle bude už jen klidná a doznívající," dodali organizátoři festivalu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 20. března 2023

Očekáváme v 19:00 9°C

Celá předpověď