Podzimní turné absolvují Zrní, Klus, Plexis, Tři sestry a další

foto Na letišti v Hradci Králové začal 4. července 2018 dvacátý čtvrtý ročník festivalu Rock for People. Na jedné z největších tuzemských hudebních akcí se představí na 100 kapel, muzikantů a dýdžejů. Na snímku je frontman skupiny Tři sestry Lou Fanánek Hagen.

Praha - Tuzemské kapely zahájily nebo chystají svá podzimní turné. Někteří interpreti na sérii koncertů vyrazili společně. Mnozí hudebníci představí svým příznivcům nové nahrávky. ČTK o tom informovali mediální zástupci interpretů.

Punkové stálice Visací Zámek a Plexis společné turné Never Die Tour 2018 v pátek 26. října odstartovaly koncertem ve Frýdku Místku. Visací zámek v rámci turné slaví 36 let své činnosti ve stále stejné sestavě. Turné zakončí 1. prosince v Jablunkově.

Na Spolu Tour 2018 zazní na koncertech Tomáše Kluse a Cílové skupiny v 11 městech novinky z alba Spolu i starší písničky. První zastávkou je dnes brněnské Semilasso, poslední koncert je v plánu 4. prosince na Výstavišti České Budějovice. "Snažil jsem se myslet na to, že při Tomášových koncertech jsou důležitou součástí jeho výlety mezi diváky, a tak je třeba přistupovat i k hledišti jako k jevišti. Zkrátka auditorium se vizuálně propojí s podiem a hranice mezi interpretem a divákem budou smazány i absencí veškerých zábran a plotů," sdělil autor vizuální podoby koncertů Matyáš Vorda.

Legendy českého a slovenského punkrocku Tři sestry a Slobodná Európa zahájí první společné turné 1. listopadu v plzeňském DEPO2015. Celkem navštíví 11 měst. Zatímco Tři sestry během dvouhodinového koncertu představí nové album album !Svobodu ředkvičkám!, v sestavě Slobodné Európy se poprvé objeví baskytarista Laco Lučenič. Turné zakončí velký koncert v Malé sportovní hale na pražském Výstavišti 22. prosince. Chybět nebude tradiční výčep přímo na podiu, ze kterého budou občerstvováni samotní hudebníci i návštěvníci v první řadě.

Skupina Wohnout 1. listopadu vydává nové studiové album s názvem Miss maringotka, jehož vydání předeslal klip k písni Tlama. Hned 2. listopadu začíná v Českých Budějovicích turné s názvem Máme na míň Tour, které 'Wohnouti' zakončí 21. prosince v děčínském klubu Bělá.

Kapela Zrní přichází s novou nahrávkou Spící a volně navazuje na loni vydané album Jiskřící. Soubor čtyř skladeb, který je k dostání na malém vinylu nebo v digitální podobě, pokřtí 1. listopadu v Brně na Flédě a 17. prosince v pražském Lucerna Music Baru, kde představí také nový zpěvník s názvem Já, Zrní. Na nahrávku upozorňují videoklipem k duetu Ať, který si s Janem Ungerem zazpívala jeho žena Bára z dua Dva. S novou nahrávkou se pojí také Spící turné, na Zrní čeká do konce roku 12 českých měst po celé republice. Turné zakončí 22. prosince v Kladně.

Písničkář Pekař, který vydal před nedávnem studiové album Výpověď, nové písně představuje na stejnojmenném turné. Kytaristu a zpěváka doprovodí skupina ve složení Ondřej Soukup (baskytara a vokál), Lukáš Netík (kytara a vokál) a Miloš Filip (bicí). Celé turné je doprovází předkapela Czech It. Nejbližší koncert se koná 2. listopadu v Trhovém Štěpánově. Jako speciální host na koncertech v 18. listopadu Praze a v Brně 22. listopadu vystoupí rapperka Sharlota.

Skupina Poetika a rapper Lipo 23. listopadu v Pardubicích zahájí společné turné, které zahrnuje sedm zastávek. Hudebníci, jejichž klipy vykazují sledovanost v řádu milionů, představí to nejlepší ze svých aktuálních desek. Poetika vydala svůj debut Trinity loni, Lipova novinka Lyrika vyšla letos v dubnu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je čtvrtek 21. března 2019

Očekáváme v 1:00 3°C

Celá předpověď