Podniky v Dubaji podpoří nová partnerství v projektu District 2020

foto Pohled na areál EXPO 2020

Federální fond Mohammed bin Rashid Innovation Fund (MBRIF ) a společnost Dubai SME uzavřely dohodu o partnerství s globálním podnikatelským programem Scale2Dubai. Na jeho základě budou ve Spojených arabských emirátech (SAE) podporovat začínající a malé firmy.

V souladu s aktivním přístupem SAE k podpoře malých a středních podniků, jakož i s významnou rolí, jíž tento segment hraje v ekonomice země, připravily emiráty strategická partnerství v programu Scale2Dubai. Ta otevřou firmám dveře k platformě District 2020, z níž mohou odstartovat expanzi na domácí i mezinárodní úrovni, píše web www.expo2020dubai.com. Současně se podnikům nabízí příležitost spojit se s velkými podniky i přístup k financování a dalším prorůstovým prostředkům.

Scale2Dubai je součástí projektu District 2020, který po skončení světové výstavy EXPO 2020 převezme do správy většinu jejích aktiv. Projekt chce spojit lidi a prostory v inteligentním a udržitelném městském prostředí, které má podpořit kreativitu, spolupráci a inovace. Jeho cílem je propagovat inovativní podnikatelský ekosystém a vyvážený životní styl.

District 2020 zdědí špičkovou hmotnou a digitální infrastrukturu EXPO 2020. Díky umístění areálu mezi metropolí Abú Zabí a Dubají se projekt ocitne v centru rozvoje regionu. Nemalou měrou k tomu přispívá i blízkost mezinárodního letiště.

‬ Společnost Dubai SME kontroluje od roku 2002 řadu programů a iniciativ na podporu malých a středních podniků a pomáhá také se zaváděním inovací. MBRiF, založené ministerstvem financí SAE v roce 2016 podporuje také inovace a pozvedá růstový potenciál inovativních start-upů, které formují budoucnost ekonomiky emirátů.

Program Scale2Dubai, který byl spuštěn v únoru 2020, nabízí úspěšným žadatelům řadu benefitů, jako například pracovní prostory v District 2020 na dva roky zdarma, podporu v oblasti víz a v budování podnikání nebo přístup k financování.

Po skončení světové výstavy EXPO 2020 Dubaj, která se má uskutečnit v posunutém termínu od 1. října 2021 do 31. března 2022, čeká celý projekt devítiměsíční přechodné období. Během něj převezme a přeorientuje přes 80 procent areálu světové výstavy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je úterý 21. března 2023

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď