Podnikatelem Vysočiny je Tomáš Vránek z ICE Industrial Services

foto Tomáš Vránek, ICE Industrial Services a.s., držitel titulu EY Podnikatel roku 2019 Kraje Vysočina

Jihlava - Podnikatelem roku 2019 na Vysočině se dnes stal Tomáš Vránek, zakladatel a předseda představenstva ICE Industrial Services. Firma se zabývá vývojem, výrobou a programováním automatizovaných výrobních strojů a linek. Jméno celostátního vítěze této soutěže podnikatelů pořádané poradenskou firmou EY bude vyhlášené 3. března v Praze. ČTK to dnes za organizátory sdělil Miroslav Popel.

"Tomáš Vránek vybudoval během šesti let jednu z nejvýznamnějších automatizačních společností v České republice," uvedla vedoucí partnerka EY v ČR a části střední a jihovýchodní Evropy Magdalena Souček. Porotci dnes v Jihlavě u podnikatele ocenili inovativní přístup k výrobě i k vedení podniku a také podporu technického vzdělávání v Česku.

ICE Industrial Services, a.s., podniká ve Žďáru nad Sázavou, pobočky má i jinde. "Působíme po celé republice. Máme 11 poboček a otevíráme dvě další," řekl Vránek ČTK. Ve Žďáru nad Sázavou se firma chystá do jednoho roku začít stavět nový výrobní závod.

Dnes čtyřicetiletý Vránek založil firmu ICE Industrial Services v roce 2012 spolu s bratrem a dvěma kamarády. Zaměřili se na vývoj, výrobu a programování automatizovaných výrobních strojů na klíč. Ve firmě teď pracuje 160 lidí a během dalšího roku by měl počet převýšit 200. Loňský obrat společnosti podle Vránka přesáhl 300 milionů korun.

Mezi zákazníky jsou například firmy z automobilového průmyslu, strojírenství a dřevozpracujícího průmyslu. "Dodáváme zhruba 60 procent do zahraničí," řekl Vránek. Své produkty firma vyvezla do tří desítek zemí, mezi její významná teritoria patří třeba Švédsko, Německo a Rakousko.

Za rok 2018 nebyl vítěz soutěže podnikatelů na Vysočině vyhlášen. O rok dřív zvítězil Lubomír Stoklásek, generální ředitel a majitel strojírenské společnosti Agrostroj Pelhřimov, který se pak stal i Podnikatelem roku České republiky.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 3:00 19°C

Celá předpověď