Podnikatelem roku na jižní Moravě je Oliver Dlouhý z Kiwi.com

foto Oliver Dlouhý, zakladatel a spolumajitel společnosti Kiwi.com s.r.o., držitel titulu EY Podnikatel roku 2019 Jihomoravského kraje

Brno 4. února (ČTK) - Podnikatelem roku Jihomoravského kraje za rok 2019 se stal zakladatel a spolumajitel společnosti Kiwi.com Oliver Dlouhý. Ocenění získal už podruhé. Kiwi.com, patří mezi nejúspěšnější české startupy se zákazníky po celém světě. Výsledky soutěže za jižní Moravu dnes vyhlásila pořádající společnost EY

Regionální vítěz byl na jižní Moravě vyhlášen už popatnácté, Oliver Dlouhý je ale prvním dvojnásobným držitelem této ceny. Vybrala jej nezávislá porota v čele s Radkou Prokopovou ze společnosti Alca plast, která loni získala se svým manželem Františkem Fabičovičem nejen jihomoravský, ale i celostátní titul Podnikatel roku 2018.

"Globální rozsah podnikání Olivera Dlouhého, přístup k inovacím a snaha o udržitelný rozvoj dopravy byly klíčové aspekty, které porotu přesvědčily," uvedla Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a ve střední a jihovýchodní Evropě. Dlouhý v roce 2017 získal nejen cenu Podnikatel roku Jihomoravského kraje, ale také celostátní trofej Začínající podnikatel roku.

Oliver Dlouhý založil současnou firmu Kiwi.com pod názvem SkyPicker.com v roce 2012 jako vyhledávač levných letenek. V současné době je jeho firma globálním prodejcem letenek, Dlouhý by ale chtěl, aby se stala globálním virtuálním dopravcem.

Firma se profiluje hlavně jako technologická, která přináší do cestování moderní technologie. Mají zákazníkům zjednodušovat nákup cestovních dokladů a samotné cestování. zahrnuje nejen leteckou, ale i železniční nebo autobusovou dopravu.

Kiwi.com v současnosti zaměstnává po světě 2800 lidí, hlavní sídlo ale má v Brně. Denně zpracuje 100 milionů vyhledávání a její tržby v roce 2018 dosáhly 28 miliard korun a zisku 111 milionů korun. Loni v červnu koupil většinový podíl akcií americký fond General Atlantic.

Soutěž Podnikatel roku pořádá poradenská firma EY (dříve Ernst & Young) ve světě od roku 1986. Aktuálně se koná téměř v 60 zemích. V Česku se letos koná podevatenácté, krajská kola popatnácté.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 1. června 2020

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď