Podmol se příští rok vrátí na start Rallye Dakar, pojede bez asistence

foto Rallye Dakar - závěrečná 12. etapa (Janbu - Džidda, 452 km celkově/225 km rychlostní zkouška), 15. ledna 2021. Český motocyklista Libor Podmol.

Praha - Motocyklový jezdec Libor Podmol se v příštím roce vrátí na Rallye Dakar. Bývalý mistr světa ve freestyle motokrosu si premiérový start na slavném závodě připsal v roce 2021, kdy obsadil 31. místo. O rok později musel plánovanou účast zrušit kvůli zdravotním problémům, tentokrát je ale fit a organizátoři mu již potvrdili přihlášku. Podmol se chystá startovat v kategorii Original by Motul pro jezdce bez asistence.

"Být sám na Dakaru je výzva a hlavně dobrodružství, které chci zkusit. Bude to podobný adrenalin jako salto na této motorce přes můj plot. Myslím, že jsem první, co předvedl opravdový freestyle trik na dakarském speciálu," uvedl Podmol v tiskové zprávě. Oznámení druhého dakarského startu totiž doprovodil freestylovým trikem "Backflip Indian air" na vlastní zahradě.

Loňským startem na Dakaru si splnil sen, navíc se mu podařilo dorazit až do cíle. I díky pomoci Romana Krejčího, který mu v poslední etapě půjčil vlastní kolo, aby Podmol mohl rallye dokončit. Teď se Podmol těší na druhou účast. "Koncem měsíce mi přišel e-mail od organizátorů, že jsem akceptovaný. Přitom jsem slyšel od jezdců, že je plno. Jsem rád, že to klaplo," radoval se osmatřicetiletý závodník.

Těší se i na novou kategorii. "Takhle dříve jezdili všichni. Bude to velká výzva, protože mechanik úplně nejsem. Hlavně elektronika na dakarské motorce je mazec a budu se muset na vše pořádně podívat," řekl Podmol.

Vedle přípravy na závod ho teď čeká i premiéra filmu Adam, ve kterém hraje hlavní roli. "Pojedeme tour jen po multikinech CineStar. Každé naše představení doplní divadelní prvky a beseda o filmu nebo Dakaru," dodal Podmol. Premiéra se uskuteční ve středu 17. srpna v Praze na Andělu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 19:00 11°C

Celá předpověď