Podmínky lyžařům vylepšil nový sníh, otevírají se další sjezdovky

foto Lyžařská střediska v Královéhradeckém kraji hlásí ideální sněhové podmínky, v provozu jsou i menší areály Krkonoš a Orlických hor. Na snímku z 3. ledna 2019 jsou lyžaři na sjezdovce Hromovka ve Špindlerově Mlýně.

Praha - Podmínky pro lyžaře na českých a moravských horách vylepšil nový sníh. Podle provozovatelů ho napadly v tomto týdnu desítky centimetrů, mrazivé počasí navíc umožňuje vyrábět umělý sníh. Některá střediska otevírají sjezdovky, které dosud nebyly v provozu. Lyžování ale někde komplikuje silný vítr, pro běžkaře zejména na hřebenech.

Fotogalerie

V pěti areálech krkonošského SkiResortu Černá hora - Pec by mělo být o víkendu k dispozici více než 35 kilometrů sjezdovek. Stopy pro běžkaře ve vrcholových partiích jsou ale zaváté. Víc než 15 kilometrů svahů je připravených v Rokytnici nad Jizerou, v Pasekách nad Jizerou osm kilometrů, v Harrachově a ve Vítkovicích zhruba pět kilometrů.

Ve Špindlerově Mlýně se lyžuje na 19 kilometrech sjezdovek. "Druhý den nám chumelí, podmínky jsou nádherné, zima v plném proudu. Snažíme se zprovoznit zbývající sjezdovky. Včera (ve středu) a dnes se jen trochu potýkáme se silným větrem v horních částech lanovek, částečně to omezuje provoz a ztěžuje zasněžování," řekl ČTK vedoucí skiareálu René Hroneš.

V Orlických horách jsou v provozu vedle hlavních středisek v Říčkách a v Deštném také níže položené menší skiareály. Na Ještědu v Liberci se lyžuje zatím na třetině sjezdovek, další části se dosněžují. Za ideální považuje aktuální podmínky pro lyžování Pavel Bažant ze společnosti Ski bižu, která v Jizerských horách provozuje areály na Tanvaldském Špičáku, Severáku a v Bedřichově. Velmi dobré podmínky jsou v Jizerských horách pro běžkaře.

Další sjezdovku otevře v sobotu například šumavský lyžařský areál v Lipně nad Vltavou. Více než půlmetru sněhu leží také na sjezdovkách na Zadově. V Železné Rudě zdejší největší areál Ski&Bike Špičák o víkendu zprovozní svoji nejdelší sjezdovku. Upravené stopy na běžkaře čekají třeba v okolí Zadova nebo Modravy.

V Krušných horách je pro běžkaře připravená magistrála od Bublavy k Perninku. Sjezdovky jsou v provozu na Božím Daru i Klínovci, silný vítr zde už částečně ustal. Lyžuje se na Bublavě, Plešivci nebo v Klínech, v menších areálech zatím vleky nejedou.

Nový sníh láká také do Jeseníků, v nejvyšších partiích hor napadlo za poslední dva dny místy 20 až 30 centimetrů. Pochvalují si to provozovatelé Ski Arény Karlov i střediska na Červenohorském sedle. Běžkaři si na hřebenech kvůli tuhé zimě, silnému větru a mlze nyní neužijí.

"Takové padání sněhu jako poslední dva dny jsem nezažil snad tři nebo čtyři roky," řekl ČTK vedoucí beskydského střediska Ski Bílá Jaroslav Vrzgula. Výborné podmínky nabízí také Ski centrum Kohútka u Nového Hrozenkova na Vsetínsku. Na jižní Moravě je možné lyžovat třeba v Olešnici na Blanensku a v Němčičkách na Břeclavsku.

Na Vysočině je v provozu několik sjezdovek ve třech areálech, díky technickému sněhu se lyžuje na Harusově a Fajtově kopci na Žďársku a také na Šacberku u Jihlavy. Ve středních Čechách se díky novému sněhu zlepšily podmínky v Monínci u Sedlce-Prčice i v Chotouni u Prahy. Šibeniční vrch nedaleko Mnichovic u Prahy zahájí sezonu v následujících dnech.

Jihočeský kraj: Skiareál Lipno otevře v sobotu další sjezdovku

Lyžařský areál v Lipně nad Vltavou otevře v sobotu další sjezdovku. Jde o svah s názvem Školní s lehkou obtížností. Návštěvníci tak ve skiaráelu Lipno budou moci od víkendu využívat více než šest kilometrů sjezdovek. ČTK to řekl manažer marketingu společnosti Lipnoservis Vojen Smíšek.

Dodal, že provozovatel navíc připravuje na sobotu doprovodný program pro lyžaře s názvem Tři králové ve Skiareálu Lipno. "Jedná se o klasický příběh o cestě tří králů do Betléma za čerstvě narozeným spasitelem, který bude nejen plný poučení, ale i legrace. V hlavní roli se představí lišák Fox," uvedla za areál Eva Černíková.

Na svazích nyní leží přibližně 60 centimetrů sněhu. Smíšek uvedl, že provozovatelé postupně připravují k otevření další sjezdovky. "Díky teplotám pod nulou můžeme intenzivně zasněžovat. Po Školní sjezdovce budou nsáledovat další tratě a také skicrossová dráha a snowpark," řekl.

Více než půlmetru sněhu leží také na sjezdovkách v areálu Zadov. Mimo provoz už zůstává pouze lanová dráha Churáňov. Provozovatelé navíc strojově upravili trasy pro běžecké lyžování v okolí Zadova.

Přibližně 20 kilometrů sjezdovek pak mohou návštěvníci využít v areálu na česko-rakouské hranici Šumavy Hochficht. "Během vánočních prázdnin jsme zažili pořádný nápor lyžařů, protože jsme jako jediný skiareál v okolí měli otevřeny všechny sjezdovky a zejména od Lipna k nám denně jezdily davy lidí. Po novém roce už je volněji a na návštěvníky čekají nejlepší sněhové podmínky dosavadní lyžařské sezóny," uvedl ředitel skiareálu Hochficht Gerald Paschinger.

V Karlovarském kraji se lyžuje na čerstvém sněhu

Po oblevě mezi svátky si lyžaři v Karlovarském kraji mohou opět užít lyžování na čerstvém sněhu. Na horách částečně ustal i silný vítr, který ve středu zastavil provoz několika skiareálů. Otevřená jsou všechna hlavní lyžařská střediska, upraveny jsou i běžecké trasy, zjistila ČTK.

Zastavit provoz některých lanovek musel ve středu i největší areál v kraji, Klínovec a božídarský Neklid. "Areál je dnes standardně v provozu od 9:00 do 16:00. Příjezdové cesty od Chomutova a Kadaně jsou bez problémů sjízdné, stejně tak ze směru od Karlových Varů k dolní stanici lanové dráhy Prima Express. Otevřena je již i silnice mezi Božím Darem a Klínovcem," uvedla mluvčí skiareálu Hana Hoffmannová.

Na sjezdovkách Klínovce leží asi 50 až 80 centimetrů sněhu, v provozu jsou mimo jiné dětské parky a fungují také pravidelné linky skibusů.

Na Bublavě je asi 10 centimetrů nového sněhu, v provozu je kotva a červená sjezdovka. Dva kilometry sjezdovek jsou k dispozici na Plešivci, lyžuje se dále například v Mariánských Lázních, v Aši nebo v Potůčkách.

Pro běžkaře je čerstvě upravena krušnohorská lyžařská magistrála od Bublavy až k Perninku. Běžkovat se ale dá také v okolí Abertam i Božího Daru.

Královéhradecký kraj: Skiareály hlásí ideální sněhové podmínky

Lyžařská střediska v Královéhradeckém kraji hlásí ideální sněhové podmínky, v provozu jsou i menší areály Krkonoš a Orlických hor. Některá krkonošská střediska se tento týden potýkala se silným větrem a musela omezit provoz lanovek. ČTK to dnes zjistila od provozovatelů středisek. Na sjezdovkách velkých skiareálů leží od 30 do 70 centimetrů sněhu.

Výborné sněhové podmínky hlásí SkiResort Černá hora - Pec. O víkendu by měli mít lyžaři k dispozici více než 35 kilometrů upravených sjezdovek v rámci všech pěti areálů SkiResrtu. "Panují ideální sněhové podmínky. Bohužel pro běžkaře nejsou připraveny běžkařské tratě, protože ve vrcholových partiích i nadále panuje silný vítr a stopy jsou zaváté," řekl ČTK dnes dopoledne ředitel SkiResortu Černá hora - Pec Petr Hynek.

Podobně je na tom i největší české zimní středisko Špindlerův Mlýn, kde mají lyžaři k dispozici více než 19 kilometrů upravených sjezdovek. Když jsou v provozu všechny, mohou lyžaři ve Špindlu využít okolo 25 kilometrů sjezdovek.

"Druhý den nám chumelí, podmínky jsou nádherné, zima v plném proudu. Snažíme se zprovoznit zbývající sjezdovky. Včera a dnes se jen trochu potýkáme se silným větrem v horních částech lanovek, částečně to omezuje provoz a ztěžuje zasněžování," řekl ČTK vedoucí skiareálu René Hroneš.

V Krkonoších v Královéhradeckém kraji se lyžuje také v areálu SKIMU v Horní Malé Úpě, v Herlíkovicích nebo v Mladých Bukách.

V Orlických horách jsou v provozu kromě hlavních středisek v Říčkách a v Deštném také níže položené menší skiareály. "V poslední době napadlo asi 15 centimetrů přírodního sněhu, podmínky jsou vynikající. Vítr nám problémy nedělá, jsme kolem 670 metrů nad mořem," řekl dnes ČTK provozní skiareálu v Sedloňově na Rychnovsku Marian Kohoutek.

V Krkonoších ode dneška platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice, který je charakterizován jako značné lavinové nebezpečí. Důvodem je vydatné sněžení, silný vítr a střídání teplot v posledních dnech. Horská služba vydala také výstrahu přes silným větrem na hřebenech Krkonoš, kde leží přes metr sněhu. V nejvyšších partiích Orlických hor je okolo půl metru sněhu.

Podmínky ve skiareálech v Libereckém kraji vylepšil nový sníh

Podmínky ve skiareálech v Libereckém kraji vylepšil nový sníh. Podle provozovatelů nasněžilo tento týden od 20 do 40 centimetrů, navíc mrazivé počasí umožňuje vyrábět umělý sníh. Velmi dobré podmínky jsou v horách i pro běžkaře, zjistila ČTK.

V kraji jsou v provozu všechna větší lyžařská střediska. V krkonošské Rokytnici nad Jizerou mají lyžaři k dispozici přes 15 kilometrů tratí. "Všechny sjezdovky máme sjízdné, dopravní zařízení jedou. Nahoře je 1,2 metru sněhu, dole mezi 40 až 50 centimetry a ještě dosněžujeme technický sníh," uvedl ředitel rokytnického skiareálu Vít Pražák.

Současné podmínky si pochvaluje i Vlastislav Fejkl z nedalekého skiareálu v Harrachově. "Zlepšilo se to výrazně a začali jsme ve středu zase zasněžovat, abychom mohli co nejdřív otevřít zbývající sjezdovky," uvedl Fejkl. Ve středisku mají sjezdoví lyžaři k dispozici pět z bezmála osmi kilometrů tratí, na sjezdovkách leží zhruba 40 centimetrů sněhu. Na víkend se bude podle Fejkla upravovat i 22kilometrový základní okruh pro běžkaře.

Otevřená jsou také další krkonošská střediska, v Pasekách nad Jizerou se dá lyžovat na osmi kilometrech sjezdových tratí, přes pět kilometrů jich mají ve Vítkovicích. V částečném provozu je i Benecko, Vysoké nad Jizerou nebo Jabloneček.

Za ideální považuje aktuální podmínky pro lyžování Pavel Bažant ze společnosti Ski bižu, jež v Jizerských horách provozuje areály na Tanvaldském Špičáku, Severáku a v Bedřichově. Na sjezdovkách leží od 20 do 60 centimetrů sněhu. "Je minus pět stupňů, sněží a sníh vyrábíme i my," uvedl Bažant. V dalších dnech se zlepší hlavně nabídka v Bedřichově, kde mají zatím lyžaři k dispozici jen 700 metrů ze 4,5 kilometru tratí. "Na víkend budou v Bedřichově v provozu i Pastviny," dodal Bažant. Na Tanvaldském Špičáku budou o víkendu otevřené všechny sjezdovky, z větší části je otevřený i Severák. V plném provozu jsou v Jizerských horách areály v Kořenově či v Černé Říčce v Desné. Pro běžkaře jsou v Jizerských horách upravené takřka všechny okruhy, na víkend je v plánu i úprava Vysokého hřebenu v Bedřichově.

Na Ještědu v Liberci je v provozu zatím třetina areálu, další části se dosněžují. "Pracovat se bude na otevření Skalky," uvedla za středisko Renata Balašová. Podle ní až do odvolání zlevnili ceny celodenních skipasů, základní u dospělého klesla z 590 na 450 korun. V sobotu večer navíc bude možné na Ještědu lyžovat zdarma. Součástí akce je i lyžařská show, koncert, soutěže a ohňostroj.

Moravskoslezská lyžařská střediska mají ideální podmínky

Ideální podmínky nabízejí před nadcházejícím víkendem lyžařské areály v Moravskoslezském kraji. Provozovatelům výrazně pomohlo hlavně ochlazení a sněžení. Shodli se na tom, že teprve nyní nastala pravá zima.

"Takové padání sněhu jako poslední dva dny jsem nezažil snad tři nebo čtyři roky. Ještě mezi svátky to bylo takové nahoru dolů, sníh střídal déšť. Teď je ale opravdu krásná zima. Nasněžilo asi 30 centimetrů, takže je to opravdu ladovská zima," řekl ČTK vedoucí střediska Ski Bílá na Frýdecko-Místecku Jaroslav Vrzgula.

V areálu se díky poklesu teplot opět vrátili k zasněžování a snaží se ještě dodělat chybějící úseky modré sjezdovky. O víkendu by tak mohl být areál v provozu již téměř celý, z asi 5200 metrů by mohlo být k dispozici 4500. Projíždí se i běžkařské stopy.

"Teď sněží, takže je projíždíme pravidelně. Vypadá to, že zima vydrží i do dalších dnů. V sobotu by mělo sněžit, snad by mělo napadnout 15 až 20 centimetrů sněhů a po neděli se má ještě ochladit," uvedl Vrzgula.

Na sjezdovkách je v areálu v průměru okolo 40 centimetrů sněhu. "Návštěvnost je i po svátcích nadprůměrná. Mnozí lidé mají ještě volno, hodně je také Slováků a Poláků," dodal Vrzgula.

Také podle Petra Mikesky ze Ski Opálená v Pstruží na Frýdecko-Místecku jsou podmínky velmi dobré. "Zima skutečně začala. Jsme plně v provozu a myslím, že na své si přijdou i běžkaři. Myslím, že pro ty, kdo mají rádi zimní sporty, to budeš příjemné překvapení, protože je opravdu krásná zima," řekl Mikeska.

Olomoucký kraj: Do jesenických hor se vrátila zima, napadl další sníh

Do Jeseníků se vrátila v těchto dnech zima, v nejvyšších partiích hor napadlo za poslední dva dny místy 20 až 30 centimetrů sněhu. Se zimním počasím musejí lyžaři počítat i nadále, teploty například na Ovčárně se dnes dopoledne držely kolem deseti stupňů pod nulou. Kvůli mlze a silnému větru nedoporučuje horská služba hřebenové výlety. Návrat zimy vítají především provozovatelé lyžařských areálů. Po odlivu silvestrovských hostů je navíc nyní na sjezdovkách podstatně méně lidí, fronty se netvoří ani u vleků.

"Ve 1300 metrech nad mořem na Ovčárně máme nyní minus deset stupňů, je zataženo a panuje extrémně silná mlha, viditelnost je do 20 metrů. Fouká čerstvý nárazový vítr a sype nám celkem značné množství sněhu, přes noc napadlo deset centimetrů. Celkem nyní leží na horách do 90 centimetrů sněhu," řekl dnes ČTK dispečer jesenické horské služby Ondřej Škovránek.

Kvůli tuhé zimě, silnému větru a mlze si nyní na hřebenech běžkaři neužijí. Podle horské služby nejsou běžecké stopy ještě protažené. "Co se týče přístupu do terénu a na hřeben, to v této chvíli v žádném případě nedoporučujeme. Jde poznat, že zima opět přišla," doplnil Škovránek.

Současné počasí naopak vítají zástupci lyžařských středisek, po dešti jesenické svahy opět pokryla sněhová vrstva. "Sype to jako z peřin. Ve středu sněžilo téměř celý den, napadlo zhruba 15 centimetrů sněhu, do dnešního rána dalších 10 až 15 centimetrů, takže za dva dny tady určitě připadlo 30 centimetrů sněhu. Zároveň odjeli silvestrovští návštěvníci, takže lyžování je bez front," řekl dnes ČTK zástupce Ski Arény Karlov Boris Keka.

Na Červenohorském sedle napadlo dalších deset centimetrů, na sjezdovkách nyní leží podle zástupců střediska od půl metru do metru sněhu. "Vynikající podmínky pro lyžování, dostatek sněhu na svazích, kombinace přírodního a technického sněhu. Sníh je lehce přimrzlý a s vrstvou nového prašanu," láká středisko lyžaře na svých stránkách. V Přemyslově na Šumpersku je nyní v provozu lanová dráha a modrá sjezdovka. Zástupci areálu využijí mrazivé teploty pro dokončení zasněžování dětského areálu a přemístění děl na červenou sjezdovku.

Podmínky pro lyžaře se zlepšily i v níže položených areálech. Po dešťové sprše opět začali vyrábět díky mrazivým teplotám sníh například v Hlubočkách u Olomouce, kde se chystají zprovoznit také další sjezdovky.

Plzeňský kraj: Ochlazení a nový sníh zlepšily podmínky na Šumavě

Ochlazení minulých dnů a nový příděl sněhu vylepšil podmínky pro zimní sporty v západočeské části Šumavy. Vlekaři mohli opět spustit zasněžovací systémy, plánují otevřít další sjezdovky. Kromě Šumavy se ale v Plzeňském kraji jinde nelyžuje. Mimo provoz je sjezdovka v Přimdě na Tachovsku i v Kocourově u Klatov, ani na Šumavě zatím nejezdí všechny vleky, zjistila dnes ČTK.

V Železné Rudě a v okolí je v provozu největší areál Ski&Bike Špičák, areály Nad Nádražím-Belveder, Samoty, Weissova louka a Alpalouka, uvedlo železnorudské informační centrum.

Špičák o víkendu otevře svoji nejdelší sjezdovku Turistickou číslo 1 prakticky v celé její délce zhruba 1800 metrů, řekl dnes ČTK mluvčí areálu Karel Samec. Dosud se lyžovalo na liniové sjezdovce v kombinaci horního úseku sjezdovky č. 3 Slalomová a dolní části sjezdovky U Zalomeného, na rodinné sjezdovce Spodní Šance, na dětském hřiště s pojízdným kobercem a na sjezdovce od parkoviště do areálu. Postupně přibudou i další tratě, včetně dětského areálu pod hotelem Sirotek, který se otevře pravděpodobně na začátku příštího týdne.

"Za posledních pár dnů nám připadlo deset až 15 centimetrů sněhu, mrazy nám dovolují zasněžovat i ve spodních partiích střediska a předpověď hlásí dalších 40 centimetrů přírodního prašanu. To nám umožní připravit a postupně otvírat další úseky," řekl ředitel areálu Vladimír Kasík. Mimo jedničku Turistickou a areál pod Sirotkem má být brzy dokončena úprava a zasněžování celé sjezdovky číslo 3 Slalomová. S návštěvností dnů mezi Vánoci a Novým rokem je Kasík vzhledem k podmínkám, které moc nepřály, spokojený. "V průměru u nás lyžovalo 1200 až 1300 lidí denně," dodal.

Omezený provoz na části sjezdovek a vleků má zatím také areál Nad Nádražím - Belveder, kde se lyžuje na svazích Nad nádražím, Nádražíčko a Slalomová. V Kašperských Horách je v provozu jeden vlek a jedna sjezdovka.

Na Šumavu se mohou vypravit i běžkaři. Upravené stopy na ně čekají například v okolí Modravy, kde je 15 centimetrů sněhu, na hřebenech ještě více. Rolba ve středu upravila trasy Modrava - Březník, Na Ztraceném - Ptačí nádrž - Černá hora - Pramen Vltavy a spojnici Modravský most - Černohorská nádrž. Také v okolí Železné Rudy je upraveno několik stop. V terénu leží nesouvislá sněhová pokrývka od pěti do 30 centimetrů. Na konci prosince byla upravena stopa Železná Ruda - Alžbětín - Debrník rozcestí - Zámecký les - Pod Polomem - V zátočině - Hůrka - Ašerlák nebo trasa z Gerlovy Hutě na Novou Hůrku.

Počasí lyžařům v Ústeckém kraji příliš nepřeje

Lyžařům v Ústeckém kraji počasí momentálně příliš nepřeje, je málo sněhu. Výjimkou jsou Klíny na Mostecku, kdy lyžařská sezona pokračuje zatím bez přerušení. Ačkoli se ve většině areálů nyní nelyžuje, provozovatelé jsou optimističtí a plánují v dohledné době opět zprovoznění vleků. ČTK to zjistila na základě ankety mezi lyžařskými středisky v kraji.

Na Klínech během středy napadlo deset centimetrů sněhu, sněží dál a všechny vleky jsou v provozu. Provozovatelé navíc vyrábějí sníh technický. Běžecké tratě budou podle zástupce areálu Josefa Dlouhého připraveny k využití na víkend.

Na Bouřňáku se podle předsedy správní rady areálu Petra Bendy v tuto chvíli nelyžuje. Sjezdovky momentálně podle Bendy zasněžují, to, jestli na Bouřňáku vleky spustí, bude záležet na počasí. Rozhodnutí by podle Bendy mělo padnout během dneška.

V Českém Jiřetíně se lyžovalo do 31. prosince. Podle Jiřího Drahoráda provozovatelé plánují opětovné spuštění vleků v sobotu 5. ledna, pokud to však počasí dovolí. Zatím způsoboval problémy hlavně silný vítr, který čerstvě napadaný sníh rozfoukal. Provozovatelé počítají ode dneška s umělým zasněžováním.

V Jedlové se v současné době nelyžuje, důvodem je opět nedostatek sněhu, sněžit začalo po delší době až ve středu. Momentálně leží na sjezdovkách kolem patnácti centimetrů čerstvého sněhu. Informace o spuštění vleků bude dostupná na webových stránkách areálu a na facebooku. Situace však vypadá nadějně, sněžit má podle předpovědi i v pátek.

Nový sníh vylepšil podmínky ve Zlínském kraji

Nový sníh vylepšil v tomto týdnu podmínky pro lyžování ve Zlínském kraji. Zimní areály lákají na upravené sjezdovky, zájemcům jsou k dispozici i některé běžecké stopy. Provozovatele středisek těší vysoká návštěvnost, mezi zákazníky je hodně lidí ze Slovenska, kde mají školáci prázdniny, vyplynulo z jejich vyjádření pro ČTK.

Výborné podmínky pro lyžování nabízí Ski centrum Kohútka u Nového Hrozenkova na Vsetínsku. V provozu je asi 70 procent střediska, lidem je k dispozici sedačková lanovka a čtyři vleky. Na sjezdovkách leží kolem půl metru sněhu, návštěvnost je i díky Slovákům vysoká. "Je to pravá valašská zima. Za dva dny napadlo 25 centimetrů prašanu. Na víkend se budeme snažit otevřít celé středisko, pro běžkaře chceme znovu upravit stopu z Kohútky na Kasárna. Kvůli novému sněhu několikrát denně prohrnujeme příjezdovou cestu," řekl dnes ČTK zástupce střediska Miroslav Maczko.

Lyžaři mohou v těchto dnech navštívit také areál Troják v Hostýnských vrších. Na svazích tam leží 50 až 100 centimetrů sněhu. "Sněží a sněží, návštěvnost je luxusní. V provozu jsou tři sjezdovky a tři vleky," uvedl provozovatel areálu Jakub Juračka.

Ve středisku Stupava na Uherskohradišťsku je lyžařům k dispozici hlavní sjezdovka a dva vleky. Leží na ní od 50 do 80 centimetrů sněhu. "Opět zasněžujeme, přírodního sněhu napadlo málo, jen poprašek. Návštěvnost je ale dobrá, díky zákazníkům ze Slovenska jsme ani nepoznali, že dětem u nás už skončily prázdniny," řekla ČTK provozovatelka areálu Bohdana Orlová.

S příchodem nového roku se naplno rozeběhla lyžařská sezona ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Podle mluvčí střediska Martiny Žáčkové jsou díky sněhové nadílce posledních dnů podmínky velmi dobré, na sjezdovkách je téměř půl metru přírodního i technického sněhu. Sjezdovky Horal a Razula jsou v provozu denně do 17:30. "Běžně se přitom v beskydských střediscích lyžuje do 16:00. Odpolední prodlouženou provozní dobu využívají nejen rekreanti z okolních hotelů a penzionů, ale i obyvatelé regionu, kteří si díky tomu mohou přijet zalyžovat i na otočku po práci," uvedla Žáčková.

Kvalitní podmínky nabízejí ve Zlínském kraji i další zimní areály, především na Vsetínsku. Lidé si mohou zalyžovat například ve střediscích Rališka a U Sachovy studánky v Horní Bečvě, v Karolince, na Soláni nebo ve Ski areálu Synot Kyčerka ve Velkých Karlovicích. Desítky kilometrů sjízdných tratí pro běžkaře si mohou lidé vyzkoušet na Pustevnách v Beskydech.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je úterý 15. října 2019

Očekáváme v 9:00 14°C

Celá předpověď