Dívka ze Zlatých Hor nezemřela násilnou smrtí, spadla do studně

foto Několik desítek profesionálních a dobrovolných hasičů, policisté a kynologové pátrali v noci na 26. února po šestileté dívce v regionu Zlatých Hor na Jesenicku. Dívka byla nalezena ráno mrtvá.

Jeseník - Šestiletá dívka, kterou našli během pátrání ve Zlatých Horách na Jesenicku minulý týden mrtvou, nezemřela násilnou smrtí. Spadla do nevyužívané zakryté studně na pozemku domu, o které nevěděli ani jeho majitelé. ČTK to dnes řekla jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

"Není dosud žádná indicie, že by se na smrti dívky aktivně podílela jiná osoba," uvedla Neubauerová. Na případu policisté nadále pracují, prověřovat budou například i případnou zodpovědnost.

Několik desítek profesionálních a dobrovolných hasičů, policisté a kynologové pátrali v noci na 26. února po šestileté dívce v regionu Zlatých Hor na Jesenicku. Dívka byla nalezena ráno mrtvá. Policisté a hasiči začali po dívce pátrat minulý týden v úterý v podvečer. Tělo našli ve středu kolem 04:00. Policejní mluvčí dnes potvrdila dřívější informaci ČTK, že dívčino tělo bylo ve studni, která byla na zahradě, kde si dívka hrála. "Zahradu, na které byla dívenka naposledy viděna, tvořila souvislá travnatá plocha, okolo plotu byly stromy a náletové křoviny. U plotu s křovím byla později nalezena dlouhodobě neužívaná podúrovňová studna překrytá z části kamenem a dřevěnými deskami, vše pokryté mechem, trávou a listím," uvedla mluvčí.

O případných nástrahách na pozemku ani o tom, že tam studna je,  majitelé nemovitosti nevěděli, policie se je na to podle Neubauerové několikrát ptala. "Noční hodiny navíc velmi ztěžovaly odhalení této dlouhodobě neužívané studny," doplnila policejní mluvčí. V současné době policisté pokračují v prověřování případu.

Pátrání po dívce, která podle informací ČTK navštěvovala poslední ročník mateřské školy ve Zlatých Horách, vyvolalo mezi místními vlnu solidarity. Společně s policisty a hasiči ji hledalo velké množství místních obyvatel. Lidé se svolávali prostřednictvím mobilního rozhlasu a sociálních sítí. Starosta Zlatých Hor Milan Rác tehdy ČTK řekl, že během chvilky se shromáždilo přes 200 lidí. Dívku podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka hledali také specialisté lezeckých skupin, komunikačních technologií i kynologové ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje.

V pátracích skupinách několik hodin prohledávali terén. V pohotovosti byla kvůli pátrání po dívce také potápěčská skupina z Olomouce i záchranáři z nedalekého Polska. Podle policejní mluvčí kvůli špatným letovým podmínkám nebylo možné využít policejního vrtulníku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď