Podle počítačové simulace vyhrají MS fotbalisté Belgie

foto Radost fotbalistů Belgie.

Moskva - Podle počítačové simulace finanční skupiny Goldman Sachs vyhrají mistrovství světa v Rusku fotbalisté Belgie. "Rudí ďáblové" vyšli nejlépe ze všech čtyř semifinalistů při porovnání tisícovek statistických ukazatelů. Ve finále si podle simulace poradí s Angličany.

Společnost vzala v potaz 200 tisíc statistických modelů. Porovnávala individuální data jednotlivých hráčů, jejich i týmovou výkonnost na turnaji a před vynesením prognózy provedla na milion simulací.

"Simulace jsme prováděli po celou dobu šampionátu. Když teď z mistrovství vypadla Brazílie, je naším největším favoritem na zlato Belgie, které dáváme šanci 32,6 procenta na to, že zvedne nad hlavu vítěznou trofej. S 29,8 procenta následuje Francie," uvedl hlavní ekonom společnosti Jan Hatzius.

Podle simulace tak večerní úvodní semifinále mezi Francií a Belgií bude předčasným finále. Ve středu se v druhém semifinále utkají Chorvatsko s Anglií, která podle simulace zvítězí. Její šance na zlato model vypočítal jako dvacetiprocentní.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 9:00 8°C

Celá předpověď