Podle lékařů nedostal Maradona před smrtí dostatečnou péči

foto Bývalý argentinský fotbalista Diego Maradona na snímku ze 7. března 2020.

Buenos Aires - Argentinská fotbalová legenda Diego Maradona nedostal před smrtí dostatečnou péči. Vyplývá to ze zprávy dvacetičlenné lékařské rady, která na žádost ministerstva spravedlnosti zkoumala okolnosti Maradonovy smrti. Vyšetřování příčin jeho úmrtí požadovaly také stovky demonstrujících fanoušků. Jeden z nejlepších hráčů historie zemřel loni v listopadu krátce po 60. narozeninách na zástavu srdce.

Podle vyšetřovacího spisu, který má 70 stran, nechali ošetřující lékaři Maradonu minimálně 12 hodin před smrtí napospas osudu. Pokud by dostal odpovídající péči v odpovídajícím zařízení, měl by podle rady větší šanci na přežití.

Mezitím už úřady začaly vyšetřovat Maradonova osobního lékaře Leopolda Luqueho, psychiatričku Agustinu Cosachovou, psychologa Carlose Díaze, dvě sestry a dva ošetřující lékaře. Pokud se u někoho z nich prokáže zanedbání péče s následkem smrti, hrozí jim až 15 let vězení.

Maradona, který trpěl dlouhodobými zdravotními problémy, podle výsledků pitvy zveřejněných v prosinci neužil před smrtí drogy ani alkohol. Za jeho skon mohlo podle úřadů selhání srdce vyvolané akutním plicním edémem. Tři týdny před smrtí se mistr světa z roku 1986 podrobil operaci kvůli krvácení do mozku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je pátek 7. května 2021

Očekáváme v 7:00 7°C

Celá předpověď