Podle Kvitové přišel tenis po odchodu Bartyové o výjimečnou osobnost

foto Ilustrační foto - Česká tenistka Petra Kvitová na turnaji v Dubaji.

Melbourne - Podle Petry Kvitové nebude tenis po nečekaném odchodu světové jedničky Ashleigh Bartyové už nikdy jako dřív. Australské hvězdě stejně jako Karolína Plíšková popřála hodně štěstí v další etapě života.

"Ash, nemám slov..," napsala dvaatřicetiletá Kvitová na twitteru. "Ale i tím, jak jsi konec krásně oznámila, jsi ukázala, jaká jsi extratřída," přidala dvojnásobná grandslamová vítězka.

"Jsem pyšná, že jsem s tebou mohla hrát. Tenis bez tebe už nebude nikdy stejný. Vážím si tě jako hráčky i jako člověka. Přeji ti jen to nejlepší," uvedla někdejší druhá hráčka světa Kvitová.

Bartyovou ocenila také Plíšková, která s ní prohrála ve finále loňského Wimbledonu. "Gratuluji ke skvělé kariéře, Ash. Hrát s tebou bylo privilegium. Hodně štěstí v další kapitole, budeš nám chybět," napsala světová osmička na twitteru.

"Její grandslamová vítězství, triumf na Turnaji mistryň a pozice světové jedničky z ní dělají jednu z největších šampionek ženského tenisu," citovala agentura Reuters šéfa WTA Steva Simona.

Přínos Bartyové ocenil také australský premiér Scott Morrison. "Ash, děkuji ti především za inspiraci pro celou jednu generaci mladých lidí, především mladých domorodých lidí," připomněl, že otec Bartyové patří k Austrálcům, původním obyvatelům kontinentu.

"Nikdo z nás nezapomene tvůj triumf ve Wimbledonu a už vůbec nezapomeneme na tvůj velký návrat na letošním Australian Open, kde jsi opět ukázala, co v tobě je," prohlásil Morrison.

Smutně vzala konec Bartyové bývalá světová jednička Simona Halepová. "Ash, víš, že jsi mě rozbrečela? Kamarádko, budeš mi chybět. Byla jsi jiná, výjimečná a zažily jsme spolu skvělé chvíle. Co teď budeš dělat? Vyhraješ grandslam v golfu?" uvedla rumunská tenistka.

"Skvělá tenistka, ale především - a to je důležitější, jeden z nejhodnějších lidí na okruhu. Gratuluji ti ke skvělé kariéře a přeji hodně štěstí s tím, do čeho se teď pustíš," přidala americká tenistka Madison Keysová.

Podporu Bartyové vyjádřily hvězdy minulosti. "Moc Ash fandím, udělala rozhodnutí, které je nejlepší pro ni a udělá ji šťastnou. Nemohu se dočkat, co jí další kapitola přinese, a budu sledovat, jak Ash naplní své sny," napsala australská legenda a velký vzor Bartyové Evonne Goolagongová Cawleyová. "Drahá Ash - tenisový svět a světový sport nemá slov a přitom je zároveň plný uznání. Užij si novou kapitolu svého života po tenise - budeš nám chybět, tvůj úsměv a tvá krásná hra. Buď šťastná, šampionko, Síň slávy čeká," dodala osmnáctinásobná grandslamová vítězka Martina Navrátilová.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 1. října 2022

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď