Podle komise rozhodčích Příhoda v Plzni neudělal žádnou chybu

foto Utkání 13. kola první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - Slavia Praha, 5. listopadu v Plzni. Zleva Daniel Kolář z Plzně a Simon Deli ze Slavie.

Praha - Podle Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR neudělali sudí v uplynulém 13. kole první ligy žádnou závažnou chybu. V pořádku tak byl i výkon hlavního arbitra Radka Příhody v nedělním šlágru mezi Viktorií Plzeň a Slavií Praha (1:0).

Příhoda ve 29. minutě v Plzni nenařídil pokutový kop po kontaktu Davida Limberského se slávistou Mickem van Burenem. Rozhodčí neposoudil jako penaltový ani předchozí souboj Jakuba Jugase s domácím Michaelem Krmenčíkem z páté minuty.

Podle předsedy komise rozhodčích Michala Listkiewicze se čeští sudí od začátku ročníku zlepšili. "V úvodu sezony jsme s některými výkony nebyli spokojeni, ale v posledních kolech byli rozhodčí velmi dobří," uvedl Listkiewicz na twitterovém účtu komise.

Domnívá se, že za horšími výkony z úvodu sezony byla nekoncentrovanost sudích. "Přidali jsme analýzy, semináře, ještě víc s rozhodčími mluvili a zlepšení přišlo," konstatoval polský šéf komise. "V závěrečných třech kolech podzimu chceme udržet nasazenou úroveň. Dobrý finiš bude velmi důležitý, rozhodčím to zdůrazňujeme," dodal Listkiewicz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 21:00 10°C

Celá předpověď