Podle epidemiologa Fauciho je restart soutěží v USA daleko

foto Hlavní americký epidemiolog Anthony Fauci (na snímku z 7. dubna 2020).

New York - Epidemiolog z krizového štábu Bílého domu Anthony Fauci nepředpokládá, že USA budou kvůli koronavirové krizi v brzké době připraveny na návrat profesionálních soutěží. V současné situaci je podle poradce prezidenta Donalda Trumpa obtížné zajistit bezpečí hráčů, přítomnost diváků na stadionech si bez vakcíny dokáže jen stěží představit.

"Rád bych viděl všechny sporty zase zpátky. Jako lékař a vědecký pracovník ale musím říct, když se podívám na naši zemi, že k tomu máme ještě hodně daleko," řekl Fauci v rozhovoru pro New York Times. "Když nemůžete garantovat bezpečnost, musíte bohužel do toho kyselého jablka kousnout a říct: Možná se budeme muset v této sezoně těchto sportů vzdát," uvedl šéf národního institutu infekčních nemocí.

USA jsou nejhůře zasaženou zemí, testy potvrdily nákazu koronavirem již u více než milionu lidí. Počet obětí překročil 59 tisíc. Prezident Trump se ale nedávno nechal slyšet, že by soutěže mohly brzy znovu začít.

Všechny profesionální soutěže v USA včetně hokejové NHL a basketbalové NBA se v polovině března zastavily. Liga amerického fotbalu NFL má začít v září. I v ní ale klubům komplikují přípravu opatření proti šíření koronaviru.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je úterý 19. ledna 2021

Očekáváme v 17:00 1°C

Celá předpověď