Pochod sparťanů byl poklidný, mimo něj policie zabránila střetu se slávisty

foto Pochod příznivců fotbalistů Sparty na derby se Slavií, 23.října 2022, Praha.

Praha - V poklidu za skandování a policejního dohledu prošlo dnes v podvečer okolo tří stovek fotbalových fanoušků Sparty na ligové derby se Slavií do Edenu. Cestou z náměstí Míru se jen vždy na několik minut zastavila doprava. Mimo pochod se víc než stovka sparťanů a slávistů pokusila o střet, policie jim v tom zabránila, oznámila na twitteru. Utkání začalo v 19:00.

Fotogalerie

Pochod fanoušků Sparty se vydal na cestu v 16:45 od baziliky svaté Ludmily a zamířil do Vršovic po Francouzské ulici. V čele nesli transparent Letenští a převážně mladíci se sparťanskými šálami skandovali za podpory bubnu a dvou moderátorů s megafony fanouškovské pokřiky jako "Sparta je železná" či "Sparta, šampion". Na mistrovský titul jejich klub čeká od roku 2014.

Ze všech stran fanoušky obklopovali policejní těžkooděnci a antikonfliktní tým. Policisté je z auta opakovaně varovali, aby se nezahalovali a nepoužívali pyrotechniku, což vždy vyvolalo pískot. Situaci kolem často fanouškovsky vyhroceného derby kontroloval ze vzduchu policejní vrtulník.

Přes Ruskou ulici fanoušci zamířili do Edenu po Kodaňské ulici a po celé trase si pochod fotili a natáčeli turisté, lidé z barů i oken okolních domů. V momentu, kdy se v okně objevil fanoušek Slavie, tak se pískalo. Často zaznívalo "Jude Slavia", ještě pár dalších vulgárních výrazů, převážně ale fanoušci oslavovali Spartu.

Na Vršovické ulici se k pochodu přidala po stranách jízdní policie, aby účastníky oddělovala od fanoušků Slavie. Ti pochod přivítali pískotem. Poté fanoušci zamířili na stadion.

Mimo pochod se ale příznivci obou klubů pokusili o rvačku. "Mimo pozornost avizovaného pochodu se na pomezí Strašnic a Vršovic pokusila o střet mezi sebou více než stovka osob z řad domácích a hostujících fans. Policisté ze speciální pořadové jednotky tomuto střetu zabránili," uvedla policie na twitteru.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 1. října 2023

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď