Počet obětí výbuchu skladu zábavní pyrotechniky v Jerevanu vzrostl na 16

foto Výbuchem zničený sklad zábavní pyrotechniky v arménské mentropoli Jerevanu, 15. srpna 2022.

Jerevan - Počet obětí nedělního výbuchu skladu zábavní pyrotechniky v arménské metropoli Jerevanu vzrostl na 16. Dalších deset lidí se stále pohřešuje, uvedla agentura Armenpress s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace.

Fotogalerie

"Záchranáři z trosek vytáhli tělo dalšího člověka, který zahynul při explozi," uvedlo ministerstvo podle agentury TASS.

Výbuch nastal ve skladu zábavní pyrotechniky asi dva kilometry od centra arménské metropole. Někteří svědci uvedli, že nejprve místem otřásl první výbuch, a když lidé začali pomáhat zraněným, ozvala se další exploze. Z počátečního vyšetřování ministerstva vyplývá, že část budovy se skladem se po explozích zřítila. Nejméně 62 lidí utrpělo zranění.

Počet potvrzených obětí neštěstí postupně narůstá, jak záchranáři pokračují v prohledávání budovy. Podle dřívějších zpráv agentury AP je mezi pohřešovanými také pět Íránců a jeden Rus. Agentura Armenpress později uvedla, že pohřešovaný ruský občan se v místě výbuchu nenacházel a je v pořádku.

Úřadům se podařilo identifikovat 13 z 16 obětí, mezi mrtvými je podle nich i těhotná žena a dítě.

Vláda kavkazské země podle Armenpressu po skončení záchranných prací vyhlásí den smutku. Místo neštěstí už v pondělí navštívil premiér Nikol Pašinjan.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď