Počet obětí nehody trajektu v Tanzanii stoupl na 167

foto Záchranáři během zásahu po potopení trajektu na Viktoriině jezeře v Tanzanii.

Dodoma - Počet obětí nehody trajektu, který se ve čtvrtek večer potopil u tanzanských břehů Viktoriina jezera, stoupl na 167, uvedla agentura AP s odvoláním na místní představitele. Armádní potápěči dnes u vraku lodi pátrali po přeživších; zaslechli totiž zvuky, které naznačovaly, že by ve vodě mohl být ještě někdo živý. Nakonec objevili jednoho muže, který přežil ve vzduchové bublině. Jeho zdravotní stav je nicméně vážný.

V okolí lodi se mezitím objevují stále nová těla obětí, na místo neštěstí již dorazily desítky dřevěných rakví. Podle zástupce tanzanské vlády Johna Kijaziho počet mrtvých vzrostl na 167 a tato bilance se nejspíš dál zvýší.

Potopení trajektu v Tanzanii - ilustrační mapka oblasti.

Úřady předpokládají, že trajekt se převrhl kvůli přetížení nákladem i cestujícími. Plavidlo bylo totiž určeno pro stovku lidí, na palubě jich ale byl podle svědků více než čtyřnásobek. Zda tomu tak skutečně bylo, není ovšem možné ověřit. Agentura Reuters uvedla, že prodejce palubních lístků zahynul a záznamové zařízení lodi se ztratilo.

Tanzanský prezident John Magufuli v pátek nařídil zatknout "všechny osoby, které byly do provozování trajektu jakkoli zapojeny". Vyhlásil rovněž čtyřdenní státní smutek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 11. prosince 2018

Očekáváme v 9:00 4°C

Celá předpověď