Počet internetových blogů letos stoupl o pětinu

foto Ruce na klávesnici, počítač, notebook, laptop, detail - ilustrační fofo.

Praha - Počet internetových stránek s příspěvky autora, tzv. blogů, se letos zvýšil o 18 procent. Na nejrozšířenější platformě Webnode jich v Česku v prvním pololetí vzniklo 12.500, celosvětově 210.000. Webnode to uvedla v tiskové zprávě.

K popularitě blogů přispívá rostoucí počet mladých lidí, kteří chtějí sdílet se svým okolím informace o své činnosti nebo svém životě. Většinou se inspirují u fungujících blogů, jejichž autoři vyrostli v tzv. influencery a mohou se svým koníčkem plnohodnotně živit. Svědčí o tom to, že podle statistik Webnode je nejoblíbenějším tématem právě osobní blog. Velmi oblíbené jsou také sportovní blogy, blogy o bydlení a zdravém životním stylu.

"Stále více blogů vzniká i proto, že mladí lidé jsou s technologiemi srostlí, nebojí se jich a blog jim přijde jako přirozený způsob, jak oslovovat své okolí. Naše šablony jsou velmi jednoduché, nemusí se jich bát ani ti, kdo nejsou technologicky zdatní, k založení stránek není potřeba programátor a vše je hotové za několik minut" uvedl generální ředitel společnosti Webnode Josef Hos.

V Česku na platformě Webnode funguje přibližně 2,9 milionu webových stránek. V roce 2018 jich přibylo přibližně 200.000. Vedle blogů vznikají nejčastěji internetové obchody nebo firemní prezentace.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je středa 29. ledna 2020

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď